Rant iddialarını Aydın çürüttü

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Rant iddialarını Aydın çürüttü
Antalya Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi. Toplantıda Expo 2016 Antalya Danışmanı Velit Özdemir, Mimarlar Odası Başkanı Osman Aydın ve Konyaaltı Fikir Projesi Yarışması'nı kazanan mimarlar Şemsettin Tugay ve Mucip Ülger çalışmalar hakkında konsey üyelerine sunum yaparak bilgi verdi.

1 GRAM TİCARET YOK

Konyaaltı Sahil Projesi'nin rant projesi olduğuna yönelik iddialara sinirlenen Mimarlar Odası Başkanı Osman Aydın, yüksek perdeden bir konuşma yaptı. Projenin başından sonuna kadar Türkiye'ye örnek olacak bir katılım ile gerçekleştiğini ifade eden Aydın, "Politika yapmıyoruz, yapmayacağız. Şartname gayet açık ve seçik yazıldı. Ön tarafta kesinlikle ticaret olmasın ve halk denizden koparılmasın diye şartnameye madde kondu. Şartname diyor ki Beach Park'tan sonraki yolu daraltın bu yol da halkın olsun. Projenin tanıtımına başlandığından bu yana rant projesi deniyor. Projede yeni bir ticaret alanı yok. Yolun üzerinde 1 gram ticaret yok. Anlatıldığı gibi bir rant projesi de değil bu. Bu konuda politika yapmak bu kente ihanettir" dedi.

KATILIM SAĞLAYIN
İlgili çevrelerin projeye duyarsız kaldığından yakınan Aydın, "İlk defa Antalya'da bitmiş bir projeyi yaptırmadık. Arkadaşların yaptığı bir fikir projesidir. Kentten gelen bütün fikirler ile yeni bir avan proje yapacağız. Yıllardır katılım diye bağırıyoruz. Bu projenin Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki tanıtımı için 100 bin kişiye çağrı yapıldı. Konunun muhatabı tam 100 bin kişi çağrıldı ve kaç kişi geldi biliyor musunuz? Sadece 100 kişi geldi. Bu katılımları sürdüremediğimiz sürece bize hiçbir şey sormayacaklar. Biraz daha katılımcılığa sahip çıkılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rant iddialarını Aydın çürüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN