Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya G-20 Zirvesi için hazırlık yapıyor

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Antalya G-20 Zirvesi için hazırlık yapıyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, G-20 liderlerini Antalya'da bir araya getirecek zirve için 1 Aralık 2014'ten bu yana yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıkladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya'da düzenlenmesi planlanan G-20 Liderler Zirvesi için yoğun şekilde çalıştıklarını bildirdi. Çalışmaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da yakından takip edildiğini anlatan Çavuşoğlu, G-20'de ele alınacak konular doğrultusunda çeşitli bakanlıkların sorumluluklar üstlendiğini dile getirdi.

13 BİN KİŞİ

Zirve kapsamında liderlerin ve diğer katılımcıların hangi otellerde kalacakları, bölgenin altyapı eksiklikleri, güvenlik ve hangi konuların ele alınacağı konularında detaylı teknik çalışmaların yürütüldüğünü anlatan Çavuşoğlu, "Bu zirveyi de inşallah alnımızın akıyla, gayet başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz" dedi. Zirveye, G-20 üyesi ülkelerin liderlerinin yanı sıra maliye, ekonomi, tarım ve dışişleri bakanlarının katılacağını belirten Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Zirveye yaklaşık 13 bin kişinin gelmesini bekliyoruz. Bu da aşağı yukarı 30'a yakın otel demektir. Öncelikle toplantının yapılacağı otelin tespit edilmesi lazım, onun salonlarının uygun olması, ilave yapılması gereken yatırımlar, bunların hesabını yapıyoruz. Toplantının yapılacağı otel belirlendikten sonra diğer oteller tespit edilecek. Otellerin bulunduğu alanın güvenlikli bölge olması, kırmızı çizgi ilan edilmesi lazım. Şu anda en uygun bölge Belek görünüyor, ama çalışmalar devam ediyor."

OBAMA'YLA GOLF

Golf tutkunu olan Dışişleri Bakanı Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, bu tutkusunu zirveye de yansıtacak. NATO Zirvesi'nde ABD Başkanı Barack Obama'ya Antalya'da golf oynamayı teklif ettiklerini anlatan Çavuşoğlu, G-20 Zirvesi kapsamında Obama ve golf sporu yapan liderlere golf oynatmayı planladıklarını söyledi.

İNANILMAZ BİR FIRSAT DOĞDU

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ da G-20 Liderler Zirvesi'nin Belek için inanılmaz bir fırsat olduğunu belirterek "Bana göre G-20 gibi zirvelerin yapılabilmesi için dünyadaki en uygun destinasyon Belek. Herhangi bir aksilik olmazsa bugüne kadar yapılmış olan en iyi organizasyonu Belek'te yapacağız. Misafirler toplantının yanı sıra golften yüzmeye kadar birçok imkandan yararlanabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya G-20 Zirvesi için hazırlık yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN