Oxford sınavı Isparta'da

Giriş Tarihi: 16.2.2015
Oxford sınavı Isparta'da

Süleyman Demirel Üniversitesi, imzalanan anlaşma ile Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen 'Oxford Test of English'in Türkiye'deki ilk ve tek sınav merkezi olacak

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile Oxford Üniversitesi arasında imzalanan anlaşma ile SDÜ, 'Oxford Test of English'in Türkiye'deki ilk sınav merkezi olacak. SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ve beraberindeki heyet, üniversitenin uluslararası tanınırlığının artması ve çeşitli işbirliği anlaşmaları imzalamak amacıyla İngiltere'deki Oxford Üniversitesini ziyaret etti. Ziyarette üniversite birimlerini gezen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör İbicioğlu ve beraberindeki heyet, Oxford Üniversitesi'nin bazı birimleri ile bir dizi anlaşma gerçekleştirdi.

TEK SINAV MERKEZİ ISPARTA

SDÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford University Press ve Oxford Quality School arasında imzalanan anlaşmayla SDÜ'de yabancı dil öğretiminin Avrupa standartlarında olmasına yönelik bazı düzenlemeler yapılacak. Anlaşma ile yabancı dil öğrenimi ve öğretimi konusunda uzmanlaşmış öğretim görevlileri her yıl belli aralıklarla SDÜ öğretim elemanlarına kurslar verilecek. Kamu üniversiteleri arasında bu anlaşmayı gerçekleştiren tek kurum olması nedeniyle SDÜ, TOEFL, IELTS, PTE gibi uluslararası geçerliği olan ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen 'Oxford Test of English'in Türkiye'deki ilk sınav merkezi unvanını alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oxford sınavı Isparta'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN