Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esen'e MYK onay verdi

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Esen'e MYK onay verdi
Parti tüzüğüne aykırı bir şekilde seçildiği ileri sürülen CHP'nin yeni İl Başkanı Semih Esen'in Merkez Yürütme Kurulu'ndan (MYK) onay aldığı iddia edildi. CHP eski İl Başkanı Cavit Arı, "Semih Esen'in MYK'dan onay aldığını duyduk fakat henüz resmi bir yazı gelip gelmediği bilmiyorum" dedi.

TÜZÜK MADDESİ AÇIK

CHP Antalya İl Sekreteri Şefik Dirgen, il yönetimi tarafından yapılan seçimde kendisinin 14, Esen'in ise 15 oy aldığını belirterek karara itiraz etmişti. İtirazını parti tüzüğüne dayandıran Dirgen yeni başkanın salt çoğunluk ile seçilmesi gerektiğini söylerken, tüzüğün ilgili maddesinin Dirgen'in itirazını doğruladığı görüldü. Dirgen'in öne sürdüğü iddia için parti tüzüğünde, "İl ve ilçe başkanlığı boşaldığında, olağan kongreye kadar görev yapmak üzere yenisi, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri veya partililer arasından, il ve ilçe yönetim kurulunun üye tam sayısının salt çoğunluğuyla ve geciktirilmeden seçilir" ibareleri yer alıyor.

GÖREVİMİN BAŞINDAYIM
Öte yandan Semih Esen, CHP İl Başkanı sıfatıyla yaptığı yazılı açıklamada, "Yönetim kurulunda beraber görev yaptığım tüm arkadaşlara ve Merkez Yürütme Kurulu'na teveccühlerinden dolayı teşekkür ederim. Hedefimiz Antalya'da CHP'yi birinci parti yapmak ve 8 milletvekili sayısına ulaşmaktır. Bunun mümkün olduğunu göstermek dilek ve kararlılığı içindeyiz. Nihai hedefimiz Partimizi Antalya'da ve Türkiye'de büyütmek ve iktidar olmaktır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esen'e MYK onay verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN