Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkese örnek olsun

Antalya'da Mecdude Başakıncı İlköğretim Okulu Trafik Kolu Başkanları her gün bin arkadaşının akan yoğun trafikte yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmesini sağlayıp herkese örnek oluyor

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Herkese örnek olsun
Antalya Mecdude Başakıncı İlköğretim Okulu'nda her gün bin öğrencinin güvenli olarak yolun karşısına geçmesini iki öğrenci sağlıyor. 'Dur' ve 'Geç' tabelaları ile trafiği yönlendiren okul Başkanı Göktürk Dönmez ile Trafik Kolu Başkanı Başar Öztürk arkadaşlarının can güvenliğini sağlıyor. İki öğrencinin bu çalışması okul idaresi, öğretmenler ve öğrenci velilerinin takdiri kazanmış durumda. Yolun bir şeridinde trafiği okul başkanı Göktürk Dönmez 'Dur' tabelası ile durduruyor. Bu sırada çoğunluğu yaşı küçük minik öğrenciler ve veliler yolun karşısına geçiyor. Aynı görevi yolun karşı şeridinde Trafik Kolu Başkanı Başar Öztürk gerçekleştiriyor.

HARFİYEN UYULUYOR

Bu çalışma sırasında sürücüler trafik kurallarına harfiyen uyuyor. Sürücülerin kendilerine bugüne kadar hiçbir tepki göstermediğini belirten Göktürk Dönmez, "Tabelaları tutunca sürücüler dikkatli davranıyor" ifadelerini kullandı.

HİÇ KAZA YAŞANMADI

Trafik polisi tarafından bu göreve seçilen Başar Öztürk ise okul önünde arkadaşlarının kazasız belasız yolun karşısına geçmeleri için çok dikkatli davrandıklarını söyledi. Okuldan her gün bin öğrenci Göktürk Dönmez ile Başar Öztürk'ün trafiği kesmesi ile yolun karşısına geçiyor. Bugüne kadar hiç kaza yaşanmadığını da belirten Dönmez ve Öztürk, "Trafiği keserken dikkatli davranıyoruz. Trafiği kesince öğrenciler yolun karşısına geçiyor. Evine gidiyor yada gelen servisine biniyor" diye konuştular.

VELİLER ÇOK MEMNUN

Okul önünde yapılan bu çalışma öğrenci velilerinin de takdirini kazanmış durumda. Artık çocuklarını gözleri arkada kalmadan evde beklediklerini belirten veliler, "Bu uygulama yapılmazken okul çıkışında her an trafik kazası olacak korkusu yaşıyorduk. Şimdi bu korkumuz ortadan kalktı" dedi. Okul idaresi ise bu uygulamanın öğrencilerde trafik bilincini geliştirdiğini, çok faydalı bir uygulama olduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkese örnek olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN