Öğrencilerin TEOG başarısı

Geçen yıl düzenlenen TEOG sınavında Antalya genelindeki sadece 10 öğrenci 120 sorunun tamamına doğru cevap verirken, bu yıl bu sayı 139'a yükseldi. Başarı, sistemli çalışmanın ürünü olarak değerlendirildi

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Öğrencilerin TEOG başarısı
Antalyalı öğrenciler 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk döneminde gerçekleşen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'nda büyük bir başarıya imza attı. Geçen yılın aynı döneminde Antalya genelinde sadece 10 öğrenci sınavda sorulan 120 sorunun tamamına doğru cevap verirken bu yıl sorunların tamamını doğru yapan öğrenci sayısı 139'a yükseldi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Aradaki farka baktığınız zaman müthiş bir başarı sağlandığı ortaya çıkıyor. Bakanlık Türkiye sıralaması yayınlamıyor. Fakat sorunların tamamına doğru cevap veren öğrenci sayısına bakıldığında Antalya'nın başarısının ciddi bir şekilde arttığını görüyoruz" dedi.

ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ
Elde edilen başarının özverili bir başarının ürünü olduğunu belirten Gülay, "7 yıldır Antalya'da ilköğretim ve lise başarı artırma projesini uyguluyoruz. Akdeniz Üniversitesi ile iş birliği yaparak eğitimcilerin eğitiminin sağlanmasını özverili bir şekilde yapmamız bu başarıyı sağladı" ifadelerini kullandı.

HAYIRSEVER KATKISI

Antalya genelinde başlatılan okul yapma seferberliğinin söz konusu başarıya önemli bir katkı sağladığını aktaran Gülay, "Hayırda yarışanlar projesi ile Antalya'da her tarafı şantiye haline getirip bir okul yapma seferberliği başlattık. 6 bin 900 civarında derslik yapıldı. Antalya'yı 4 bölgeye bölüp özellik arz eden okulları buralara yerleştirdik. Bu çalışmalarımızı değerler eğitimi ile taçlandırdık" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerin TEOG başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN