İşte gerekçeler

Antalyaspor'da Kaptan Mehmet Sedef'in kadro dışı bırakılması ve 4 futbolcuya ekstra para cezaları verilmesinin gerekçeleri ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 19.2.2015
İşte gerekçeler
Antalyaspor yönetiminin Pazartesi günü yaptığı toplantıda tüm takıma Orduspor yenilgisi nedeniyle 20'şer bin TL para cezası, Mehmet Sedef'in kadro dışı bırakılması, ekstradan Şahin, Zeki, Sezer ve Arif'e 10'ar bin TL para cezası verilmesi kararı alınmıştı. Yapılan 3,5 saatlik toplantıda kadro dışı kalacak oyuncularla ilgili uzun süren tartışmaların yaşandığı, Mehmet Sedef dışında iki ismin daha gündeme geldiği ancak çoğunluk tarafından kabul görmediği öğrenildi.

MEHMET SEDEF'İ SÜREÇ YAKTI

Toplantıda Emrah Başsan ve Ahmet Aras'ın performansından memnun olunmadığı ifade edildi. Sedef ile ilgili sezon öncesi kampında para alınamadığı için futbolcuları organize ettiği iddiaları ortaya atılmıştı. 4-0 kaybedilen Alanyaspor maçından sonra taraftarla diyaloğa girmesi, bir sonraki maçta takımı taraftara götürmeyip soyunma odasına yönlendirmesiyle devam eden süreç, kaptanlığın getirdiği yükümlülükleri yerine getirmemesi, takım içinde çıkan huzursuzluğa engel olamamasıyla sonuçlandı. Sedef, bu nedenlerle kadro dışı bırakıldı.

ŞAHİN AYGÜNEŞ HUYUNDAN VAZGEÇMEDİ
Antalya'ya gelmeden önce de gece hayatı ile bilinen Şahin Aygüneş'in burada da huyundan vazgeçmediği rapor edildi. Genç futbolcunun bu yüzden ceza aldığı belirtildi. 'Takımdaşlığa aykırı' hareket ettikleri belirtilen Sezer, Zeki ve Arif'in ise, yedek oturdukları maçlarda atılan gollere sevinmedikleri ileri sürüldü.

ARİF DE KADRO DIŞI
Antalyaspor'un dün yaptığı antrenmana Arif Şahin alınmadı ve bundan böyle U21 takımı ile çalışacağı açıklandı. Teknik Direktör Hami Mandıralı'nın Arif'e 'Seni antrenmana almıyorum. Hakkındaki kararı yönetim verecek' dediği öğrenildi. Önceki günkü idman sırasında Hami Mandıralı'nın sözünü keserek bağırmaya başlayan ve arkadaşlarının araya girmesinden sonra idmanı ağlayarak sürdüren Arif'in yönetim tarafından kadro dışı bırakılacağı öğrenildi.

ZEKİ YALANLADI
Antalyaspor alt yapısından yetişen Zeki Yıldırım, kendisi ve diğer takım arkadaşları için ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Takım puan kaybettiğinde içinin acıdığını söyleyen genç futbolcu, "Bu iddiaları ortaya atanları Allah'a havale ediyorum. Yönetimimizin aldığı karara saygılıyım. Ancak ortaya atılan iddialar tamamen gerçek dışı. Benim Antalya ve Antalyaspor'u ne kadar sevdiğimiz herkes çok iyi bilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte gerekçeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN