Kavşaklara ilk kazma vuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'G20 öncesi bitirilsin' talimatını verdiği kavşak düzenlemelerine başlandı. 2 kavşakta trafik akışı yan yollardan sağlanıyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015
Kavşaklara ilk kazma vuruldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatla inşaat süresi 6 ay kısaltılıp, yapımı Kasım ayında gerçekleşecek G20 Liderler Zirvesi öncesi tamamlanacak olan Gazi Bulvarı ve Serik Caddesi üzerindeki kavşaklarda çalışmalara başlanıldı. Karayolları 13'ncü Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak 6 kavşağın 3'üne ilk kazmalar vuruldu.

AKSU VE HAL KAPANDI

Yaklaşık 2 hafta kadar önce başlayan çalışmalar öncesi Aksu, Hal ve Altınova kavşaklarındaki yan yollar genişletildi. Aksu Kavşağı güzergahındaki yolun bir bölümünü trafiğe kapatarak kazık çakma işlemine geçen ekipler, geçen Pazartesi günü Hal Kavşağı'nı tek yönlü olarak trafiğe kapattı. Çalışmaların ikinci gününde Hal Kavşağı'nın diğer bölümünü de trafiğe kapatan ekipler, araçların daha önce genişletilen yan yollara yönelmesini sağladı.

EKİM AYINA KADAR KAPALI

Altınova Kavşağı'ndaki genişletme çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından söz konusu kavşağın da kapatılarak trafiğin yan yollara verileceğini belirten Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri, her 3 kavşaktaki trafik akışının Ekim ayına kadar bu yollardan sağlanacağını ifade etti. Daha önce çalışmaların 4 kavşakta eş zamanlı yürütüleceğini açıklayan Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 4'üncü kısım olan Demokrasi Kavşağı'nın da kısa bir süre sonra trafiğe kapatılarak yapım çalışmalarına başlanacağını belirtti. Şehir içi trafiğinin çalışmalardan etkilenmemesi için Demokrasi Kavşağı'ndaki alternatif güzergahların büyük bir titizlikle hazırladığını aktaran yetkililer, kavşak düzenlemelerinin bitmesinin ardından Antalya trafiğinde büyük ölçüde bir rahatlama yaşanacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavşaklara ilk kazma vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN