Ukrayna'ya niyet Antalya'ya kısmet

Antalya'daki Ukrayna Ailesi Derneği, ülkelerindeki savaştan zarar görenler için topladığı yardım malzemeleri gümrüğe takılıp geri gönderilince Antalyalı muhtaçlarla paylaştı

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Ukrayna'ya niyet Antalya'ya kısmet
Antalya'da yaşayan Ukraynalı kadınların kurduğu Ukrayna Ailesi Derneği, büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Ukrayna'daki iç karışıklıktan zarar gören vatandaşlarına yarım etmek için kampanya başlatan dernek üyeleri, topladıkları ihtiyaç malzemelerinin bir bölümünü gönderdi. Bir süre sonra toplanan yardımları gümrük kapılarından geçirmekte zorluklar yaşamaya başlayan dernek yönetimi, yapılan yardımları sahiplerine iade etmek yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ederek, kentteki ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmasını sağladı.

KADIN DAYANIŞMASI

300'e yakın üyesi bulunan ve üyelerinin yüzde 90'ı kadın olan Ukrayna Ailesi Derneği'nin Başkanı Vita Mykhaylova, savaşın başlaması ile birlikte Ukrayna halkının çok zor günler geçirmeye başladığını belirtti. Mykhaylova, "Burada kültürümüze ait faaliyetler yapıyoruz fakat böyle bir dönemde sadece bu tür şeyler yapmak bize yeterli gelmedi. Konuyu üyelerimiz ile paylaştıktan sonra bir yardım kampanyası başlattık" dedi.

YARDIM KÖPRÜSÜ KURULDU

Ukrayna'daki gönüllüler ile iletişime geçtiklerini ifade eden Mykhaylova, "Ukrayna'da bu tür yardım kampanyalarına öncülük eden gönüllüler var. Onlar ile irtibata geçtik ve bir yardım köprüsü oluşturuldu" şeklinde konuştu. Toplanan yardımları Ukrayna'ya göndermekte büyük zorluklar yaşadıklarını aktaran Mykhaylova, "Sorun çıkınca çok fazla eşya birikti. Bir bölümünü gönderebildik ancak çok yığılma oldu. Sıkıntımızı kargo aracılığıyla aşmak istedik. Ama daha sonra bunun çok daha maliyetli olduğunu gördük" ifadelerini kullandı.

ANTALYA İLE PAYLAŞTILAR

Biriken yardım malzemelerini başka bir yönde değerlendirmeye karar verdiklerini anlatan Mykhaylova, "Ürünleri gönderemeyince yardım yapan kişilerin de onayını alarak bu yardımları Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Antalya'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istedik. Yetkililer bizden alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı" diye konuştu.

KARDEŞLİK ÖRNEĞİ
Toplanan malzemelerinin sadece Ukraynalılar tarafından bağışlanmadığını, Antalya'da yaşayan çok sayıdaki Rus'un da bu kampanyaya destek verdiğine dikkat çeken Mykhaylova, iki ülke halkı arasında Antalya'da çok güzel bir kardeşlik örneği sergilendiğini belirterek, "Kampanyamız sürüyor. Ancak gümrükte yaşadığımız sorunlar nedeniyle şu an Ukrayna'ya sadece maddi yardımlar gönderebiliyoruz. Toplanan para tamamen yasaya uygun bir şekilde Ukrayna'ya ulaştırılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'ya niyet Antalya'ya kısmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN