il olmak istiyor

' İl Olsun Hareketi', 140 bin 509 nüfuslu ilçenin il olması için imza kampanyası başlattı

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Fethiye il olmak istiyor
'de 40 yıldır devam eden il olma isteği, Fethiye Belediyesi önderliğinde yeniden alevlendi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Kent Konseyi ve Fethiye Otomobilciler ve Şoförler Odası başta olmak üzere 38 sivil toplum örgütünün desteğiyle 'Fethiye İl Olsun Hareketi' başlatıldı.

38 STK'DAN TAM DESTEK

Fethiye İl Olsun Hareketi ilk toplantısını, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı önderliğinde belediyede yaptı. 38 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin eksiksiz katıldığı toplantıda 'Fethiye İl Olsun Hareketi'nin tanıtım yelekleri ve şapkaları giyildi. Fethiyespor Başkanı İsmail Öztürk'ün de katıldığı toplantıda, Fethiye'nin il olması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya gönderilmek üzere imza toplama kampanyası başlatıldı. 8 Mart tarihine kadar devam edecek kampanyada hedefin 100 bin imza toplamak olduğu kaydedildi.

'ELİMİZDE BİRÇOK KOZ VAR'
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, tek sevdasının Fethiye'nin il olması olduğunu söyledi. Ortaca'da vatandaşlarla yaptığı sohbetten söz eden Başkan Saatcı "Bana söyledikleri tek şey 'Fethiye il olsun, biz de Fethiye'ye bağlanıp bu dertlerden kurtulalım' oldu. Fethiye'nin il olmasına bizden daha çok Ortaca, Dalaman, Kaş, Kalkan ve Çavdır'daki vatandaşlarımız sevinecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye il olmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN