Gıda maddeleri mercek altında

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri 2014'te yapılan denetimlerde sağlıksız koşullarda üretim ve satış yaptığı tespit edilen 476 işyerine para cezası kesti, 18 işyeri de faaliyetten men edildi

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Gıda maddeleri mercek altında
Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri 2014 yılı içerisinde yaptığı denetimlerde sağlıksız üretim ve satış yaptığı tespit edilen işletmelere göz açtırmadı. İşletmelere idari para cezası verilirken, kimi işletmeler savcılığa sevk edildi, birçok firma da faaliyetten men edildi. Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2014'te 2 bin 988 üretim, 6 bin 699 satış, 9 bin 997 toplu tüketim işyeri denetlendi. Toplam 19 bin 684 denetim yapan ekipler 476 işletmeye sağlıksız koşullarda üretim ve satış yaptığı gerekçesiyle idari para cezası kesti. 4 üretim, 1 satış, 1 tüketim yerini savcılığa sevk edilirken, 2 üretim, 3 satış, 13'te toplu tüketim yeri faaliyetten men edildi.

KANTİN VE OKULLAR
Öğrencilerin sağlıklı koşullarda gıda tüketebilmesi için okul kantinlerini de takibe alan ekipler, yıl boyunca bin 147 kantinde denetimler yaptı. 9 kantine kurallara uymadığı için idari para cezası kesilirken, denetimlerden oteller de nasibini aldı. Turistik tesislere 2 bin 17 denetim gerçekleştiren müdürlük yetkilileri, 69 otele idari para cezası verdi.

ALO GIDA HATTI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 174 Alo Gıda şikayet hattına vatandaşlar tarafından günde ortalama 8 şikayet telefonu geldi. Yıl boyunca gelen 2 bin 781 şikayeti değerlendiren ekipler, 141 iş yerine idari para cezası kesti. 1 iş yerini savcılığa sevk edilirken, 2 iş yeri de vatandaş şikayeti sonucu faaliyetten men edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gıda maddeleri mercek altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN