Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ITB Berlin çıkarması

Turizm dünyasının akın etmeye hazırlandığı ITB Berlin Turizm Fuarı'na Antalya'daki kent yöneticileri ve turizmciler de büyük önem veriyor

Giriş Tarihi: 26.2.2015
ITB Berlin çıkarması
Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen Uluslararası Turizm Borsası (ITB Berlin-2015), bu yıl 4- 8 Mart tarihleri arasında 189 ülkenin turizm sektörü temsilcilerini ağırlayacak. Bu yıl 49'uncu kez kapılarını açacak ITB Berlin Turizm Fuarı'na Antalyalı turizmciler, kent yöneticileri ve gazeteciler çıkartma yapıyor.

BERLİN'E AKIN VAR

Tur operatörleri, oteller, uçak şirketleri, online rezervasyon yapan internet siteleri başta olmak üzere 10 bin 147 firma, kuruluş, bakanlık, yerel yönetim ve turizm örgütünün katılacağı fuarda Türkiye 3079 metrekarelik stantta, fuarın ilk üç günü turizm profesyonellerine, son iki günü de tatilcilere Türkiye'nin turizm değerlerini, konaklama tesislerini tanıtacak. Fuarı her yıl ortalama 50 ile 70 arasında ülkenin turizm bakanı ziyaret ediyor. İlk üç günü yalnızca turizm profesyonellerine, son iki günü de tatilcilere açık olan fuarı, 114 bini turizm profesyoneli olmak üzere yaklaşık 170 bin kişi gezecek. Bu yıl 81 ülkeden 5 bin 700 gazeteci fuarı izlemek üzere akreditasyon yaptırdı. Fuarın en renkli ülkelerinden biri, uzun yıllardan beri olduğu gibi yine Türkiye olacak. Antalya'dan ise aralarında Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Antalya Tanıtım Vakfı, Belek Turizm Yatırımcıları Ortak Girişimi (BETUYAB), Alanya Turizm ve Tanıtma Derneği, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Patara Kültür ve Turizm Tanıtma Derneği, Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) ve Muratpaşa Belediyesi'nin de yer aldığı 80 katılımcı yer alacak.

BEKLEYİŞ VAR

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, ITB Berlin'in dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olduğunun altını çizdi ve sektörde heyecanlı bir bekleyiş olduğunu dile getirdi. Rusya'da ekonominin durumunun hala durağan bir yapıya oturmadığının altını çizen Ayık, 'Rus pazarında oluşabilcek olası kayıplar Avrupa pazarından telafi edilebilir mi' sorusuna, ITB Berlin'de bir noktaya kadar cevap bulunabileceğini dile getirdi.

ANTALYA VALİSİ TÜRKER DE GİDİYOR
AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Antalya Valisi Muammer Türker başkanlığında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın da (ATSO) katılımıyla bir heyet olarak 3 Mart günü Berlin'de olacaklarını dile getirdi. Hacısüleyman, ITB Berlin'de Avrupa pazarının son durumunu net olarak görme şansı yakalayacaklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ITB Berlin çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN