Yiyecek ve içecek dünyası buluştu

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Yiyecek ve içecek dünyası buluştu

22. Uluslararası ANFAŞ Food Product Gıda İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Bevex 4. Uluslararası İçecek İhtisas Fuarı kapılarını açtı

Anfaş Fuarcılık tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Food Product Gıda İhtisas Fuarı ile Bevex 4. Uluslararası İçecek İhtisas Fuarı'nın açılışı Antalya Expo Center'da gerçekleştirildi. 28 Şubat'a kadar açık olacak iki eşzamanlı fuarın açılışına Antalya Vali Yardımcısı Bayramali Köse, Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar ile çok sayıda davetli katıldı.

45 BİN ZİYARETÇİ HEDEFİ

KKTC, İran, Almanya, Japonya, Malezya, Moldova, Balkan ülkeleri, Suudi Arabistan, Irak, İran, Pakistan, Rusya, Hollanda, İtalya, Almanya, Azerbaycan ve BAE başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden yiyecek ve içecek sektörü profesyonellerinin ziyaret etmesi beklenen fuarın açılışta konuşan Mustafa Çalık, fuarda bu yıl 45 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Fuarı her yıl ilk yıldaki heyecanla düzenlediklerini belirten Çalık, içecek ve gıda fuarının Antalya'da istediği her kitleye kolayca hitap edebileceğini belirtti. Açılış sonrası katılımcılar fuarı gezerek stantları inceledi. Antalya Vali Yardımcısı Bayramali Köse, bir lokum firmasının standı önünde robot ile el sıkışıp konuştu. Robot görünümündeki erkek manken, Köse'ye "Sayın Valim; benim anam Marslı, babam Karslı. Bu lokumların bir özelliği var. İnsanı 48 saat çalıştırıyor" derken, Köse ise "Sen de yedin mi bunlardan?" diye sordu. Robotun "Yok ben sadece makine yağı içiyorum" cevabı davetlilerin gülüşmesine neden oldu.

YAŞ SINIRLAMASI UYGULANIYOR

Oteller, restoranlar, fast-foodlar, barlar, kafeteryalar, pastane zincirleri, süper marketler, gıda toptancıları, üniversiteler, okul kantinleri, resmi kurumlar, hastaneler, yurtlar, orduevleri, öğretmenevleri, vilayetevleri, hakimevleri, yemek fabrikaları ve tüm yiyecek içecek profesyonellerinin iş bağlantıları kurduğu fuarda açıldığı ilk yıldan bu yana 18 yaş sınırlaması uygulanıyor. Öte yandan ihtisas fuarı olduğu için davetiyeler sadece mesleki belge ile geçerli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiyecek ve içecek dünyası buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN