Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaevinden uzaya yolculuk

Giriş Tarihi: 28.2.2015
Cezaevinden uzaya yolculuk

Cezaevine kurulan uzay çadırı ile çocuklar ve kadın hükümlüler gerçeği aratmayan uzay görüntüleri ile ilginç bir deneyim yaşadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği 'Planetaryum' (uzay çadırı) etkinliği Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda gerçekleşti. Çocuklar, kadın hükümlüler ve anne yanında kalan 0-6 yaş gurubundaki çocuklar, Ceza İnfaz Kurumu Spor Salonu'na kurulan Planetaryum çadırı ile evrenin derinliklerine keyifli bir yolculuk yaptı. Uzay çadırında fen bilimleri, biyoloji, uzay, hayvanlar ve doğa gibi bilimsel konuları içeren gösterimler büyük beğeni topladı. Uzay çadırı içerisinde 360 derece açıyla üç boyutlu olarak gerçeğini aratmayan uzay görüntüleriyle çocuklar daha önce karşılaşmadıkları bir deneyim yaşadı.

ADAPTE OLUYORLAR

Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Ertan Ünsal, etkinlikten duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bu etkinliğin kurumumuzda kalan hükümlü ve tutukluların sivil hayata entegrasyonlarına katkı sağlayacağını düşünüyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevinden uzaya yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN