Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'ndan MUBİM talimatı

İlk kez Antalya'da hizmete giren MUBİM, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla tüm Türkiye'de kullanılacak

Giriş Tarihi: 28.2.2015
Cumhurbaşkanı'ndan MUBİM talimatı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) üyeleri ile bir araya geldi. Belediyeyi en iyi şekilde yönetmek adına neredeyse geceli gündüzlü bir gayretin içerisinde olduklarını söyleyen Türel, "Akıllı belediyeyle ilgili geldiğimiz günden beri çalışıyoruz" dedi.

MUBİM'İN BABASI ANTALYA

MUBİM'i cep telefonundan iş adamlarına gösteren Başkan Türel, "Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara'da muhtarlarla toplantı yaptı. İçişleri Bakanlığı'na sistemin aynen tüm Türkiye'de kullanılması yönünde bir talimatı olmuş. İsmi de bizim koyduğumuz gibi MUBİM olacak. Bizim teknolojik yaptığımız işler, bir anda dikkat çekiyor. Belediyede iyi bir yazılım ekibi kurduk. MUBİM'i kendi bünyemizde yazdık" diye konuştu. Toplu ulaşım araçlarına yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Türel, "Üzerinde zaten çalışıyorduk. Ama Özgecan hadisesinden sonra daha da önemli hale geldi. Bütün toplu ulaşım araçlarını, nereye gidiyorsa, ne yapıyorsa takip edeceğiz. Hatta ve hatta aracın içine kamera koyacağız ve izleyeceğiz. Sistemi kapatana veya kapatmaya çalışana da çok ağır cezalar vereceğiz" diye konuştu.

2 KATRİLYONUN ÜSTÜNDE

Antalya'da belediye başkanlığı yapıp ekonomik sorunlardan şikayet etmek bir belediye başkanının işinin olmaması gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2 katrilyon üzerinde bir borç devraldıklarını hatırlatarak, "Biz bu borcu da öderiz, yatırım da yaparız. Esnafımıza, iş adamlarımıza borcumuzun hemen hemen tamamını kapatmış durumdayız. 235 milyonluk bir borç ödemesini gerçekleştirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan MUBİM talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN