Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşımacılığın da kraliçesi oldu

Podyumun aranan ismi iken geçirdiği kaza ile felç olan Göncü hayata sporla tutundu. Şimdi ise nakliye şirketi kurdu

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Taşımacılığın da kraliçesi oldu
Antalya'da podyumların aranan mankeni iken geçirdiği kaza sonucu 16 yıl önce felç olan, Nuray Göncü, tüm engellilere örnek bir başarıya imza attı. Felç olduktan sonra hayata basketbolla tutunan ve engelliler milli takımına kadar yükselen Göncü, şimdi de iş kadını oldu. Taşımacılık sektörüne giren Göncü uluslararası nakliyat şirketi kurdu.

BALKONDAN DÜŞTÜ

Alanya'da lise öğrencisiyken 15 yaşında mankenliğe başlayan Nuray Göncü, güzelliğiyle podyumların aranan mankenleri arasına girdi. 21 yaşına kadar mankenlik yapan Nuray, 1998'de Alanya'nın Demirtaş Beldesi'nde kuzeni Veli Yıldırım'ın düğünü için gittiği evin ahşap balkonu çökünce, sırtüstü beton zemine düştü. Kazadan sonra 13 ay hastanede kalan Göncü bir daha ayağa kalkamadı. Omurgası ve ayakları zedelenen Nuray felç olmuştu ve bundan sonraki hayatını tekerlekli sandalyede geçirecekti.

O ŞİMDE İŞ KADINI

Göncü, podyumlar ve spor salonlarından sonra başarılarını iş hayatına da taşıdı. Kendi şirketini kurarak uluslararası taşımacılık yapmaya başlayan Göncü, "Şehirlerarası ve uluslararası nakliyat işi yapıyorum. Bunu yanında liman taşımacılığı işine de girdim. Hayata tutunmadaki başarıyı iş hayatında da gösteriyorum. Bu çabam da şimdiden engellilere örnek oldu. Türkiye'nin birçok yerinden yüzlerce, binlerce kişi beni arayıp tebrik etti. Türkiye'nin en önemli işkadınlarından moral desteği aldım" dedi.

SPORA SARILDI

Hayatının baharında yaşadığı talihsiz olayın ardından başta umutsuzluğa kapılan Göncü, engelli sporcuların yer aldığı bir basketbol maçını izlemeye gidince hayatı tekrar değişti. Maçı izlediği sırada, sporculardan birinin tekerlekli sandalyeden düşüp yaralanmasına rağmen mücadeleyi bırakmamasından çok etkilenen Göncü, spora ve hayata sarıldı. Göncü tekerlekli sandalyesiyle Antalya Engelliler Spor Kulübü'nde 5 yıl basketbol oynadı.

ENGELLİLER İÇİN ÖRNEK OLDU
Engelli olmasına rağmen güzelliği ile herkesi büyüleyen Nuray Göncü, başarıdan başarıya koştu. tüm engellilere örnek oldu. Onun azmini gören engeliler hayata küsmek yerine sımsıkı sarıldılar. Sporun hayatını değiştirdiğini de belirten Göncü, "Kazayı hep kaderim olarak gördüm. Hiçbir zaman küsmedim. Spora sıkı sıkı sarılarak kendimi daha mutlu hissettim. Engelliler milli takım basketbol ve badminton oyunculuğuna kadar yükseldim. Başta ABD ve İngiliz televizyonları hayatımı haber yaptı" dedi. Nuray Göncü son alarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Gaziantep'te düzenlenen bir defilede mankenlik de yaptı. Spor yaparken de tekerlekli sandalye ile podyumlardan kopmayan Göncü, çok sayıda klipte de rol aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşımacılığın da kraliçesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN