Öğretmene sınıfta sopa soruşturması

Korkuteli'de görevli ücretli Fen Bilgisi öğretmeni hakkında öğrencilerin ellerine sınavda yaptıkları yanlış kadar vurduğu ve sınıfta sopa bulundurduğu iddiasıyla soruşturma açıldı

Giriş Tarihi: 2.3.2015
Öğretmene sınıfta sopa soruşturması
Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde ücretli öğretmen olarak iki ortaokulda Fen Bilgisi dersine giren A.Ü. hakkında, sınavda yaptıkları yanlış sayısı kadar öğrencilerin eline pergelle vurduğu, üzerinde 'Eğitime Destek Çubuğu' yazılı bir sopayı sınıfta bulundurduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Korkuteli'nin Yazır Mahallesi'nde Fevziye Polat Ortaokulu velileri, öğretmen A.Ü'nün geçen çarşamba günü 2 sınıfta yapılan sınavda öğrencilerin yaptığı yanlış sayısına göre ellerine pergelle vurduğunu söyleyerek şikayette bulundu. Aynı zamanda Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu'nda da Fen Bilgisi dersine giren A.Ü'nün, sınıfta üzerinde 'Eğitime Destek Çubuğu' yazılı bir sopa bulundurduğu yönünde de şikayet yapıldı. Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, sözkonusu iddiaların kendilerine ulaştığını ve gerekli soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

'23 YANLIŞA 23 SOPA'
Fevziye Polat Ortaokulu velilerinden Ayşe K, kızının eve ağlayarak geldiğini, ne olduğunu sorduğunda ise "Moralim bozuk" dediğini belirterek, üsteleyip tekrar sorduğunu ve "Bugün öğretmen bize çok kötü davrandı, dövdü bizi" diyerek olayı anlattığını söyledi. Ertesi gün okula giderek okul müdürüne şikayette bulunduğunu belirten Ayşe K. şöyle konuştu: "Çocuklar deneme sınavı olmuş. Sınavda 3 yanlışı, 4 yanlışı olan olmuş. Birinin 23 yanlışı varmış. O çocuk 'Bana 23 tane vurdu' dedi. Bizimkilere de kaç tane yanlış varsa ellerine pergelle o kadar vurmuş. Benim çocuğum iki- üç haftadır şikayetçi. Öğretmen 'Ben istersem size sıfır veririm, kimse bana birşey yapamaz' diyormuş. Benim çocuğumun 6 yanlışı çıkmış, 6 kez vurmuş."

SOPA FOTOĞRAFLANDI

Öğretmenin sınıfta bıraktığı sırada fotoğrafı da çekilen sopanın üzerine öğrenciler A.Ü'nün adını yazarak, 'Fen öğretmeni çok gıcıkmış' yazısıyla tepkilerini dile getirdi. Öğretmen A.Ü'nün, Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu'nda öğrencileri bu sopayla dövdüğü iddiası da soruşturmada yer alıyor.

Mehmet ÇINAR / DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmene sınıfta sopa soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN