Engelsiz Trafik Projesi uygulaması başladı

Alanya'da belediye, polis ve Kent Konseyi tarafından ortaklaşa hazırlanan 'Engelsiz Trafik Projesi' saha uygulamaları başladı

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Engelsiz Trafik Projesi uygulaması başladı
Antalya'nın Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi ve Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi tarafından ortaklaşa hazırlanan 'Engelsiz Trafik Projesi' saha uygulamaları başladı. Alanya Belediyesi Sosyal Hizmetler Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu, Alanya'nın her geçen gün daha engelsiz hale geldiğini belirterek "Mobilizesi artan engelli bireylerin aktif yaşama katılımları zaman zaman toplumun sağlıklı bireyleri tarafından istemeden de olsa engellenmektedir. Projemizin asli amacı bu engellemenin ortadan kaldırılması için hazırlanan eğitici broşürler ile yaya yolu ve benzeri güzergahları ihlal eden sürücülerin bilgilendirmesidir" diye konuştu.

TRAFİK ZABITASI

Engelsiz Trafik Projesi saha çalışmalarına katılan Zabıta Müdürü Hasan Akın da "Zabıta Müdürlüğü olarak personellerimiz aldıkları hizmet içi engelli farkındalığı eğitimleri sayesinde sürekli olarak bu hususlarda hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyor. Bu vesile ile yaya yollarının yayalara ait, engelliler için ayrılan yolların engellilere ait olduğunu tekrar hatırlatıyor ve sürücülerin bu konuda daha hassas olmalarını rica ediyorum" dedi.

TRAFİK CEZASI ÇÖZÜM DEĞİL
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, amaçlarının sürücülere ceza kesmek olmadığını söyledi. Yücel, "Vatandaşı ile barışık bir belediye anlayışı içerisinde bilinçlendirme çalışmalarının bu sorunların çözümünde ceza kesmekten daha etkili olacağına inanıyoruz, ilk etapta hazırladığımız bilinçlendirme broşürleri ile 10 bin sürücüye ulaşmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz Trafik Projesi uygulaması başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN