Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçi ve patronu buluşturan fuar

İŞKUR tarafından hazırlanan ANİF2015- Antalya İstihdam Fuarı, Antalya Valiliği'nin himayesinde 8. kez Cam Piramit'te açıldı

Giriş Tarihi: 7.3.2015
İşçi ve patronu buluşturan fuar
İŞKUR tarafından hazırlanan ve bu yıl 8'incisi düzenlenen ANİF2015-Antalya İstihdam Fuarı, Antalya Valiliği'nin himayesinde Cam Piramit'te açıldı. Fuarın açılışına Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve İŞKUR İl Müdürü Veli Tekkanat katıldı. İŞKUR Genel Müdür Yardımcı Mehmet Ali Özkan, işsizliğin sadece Türkiye'ye özgü bir durum olmadığını belirterek, "İşsizlik sadece Türkiye'de değil dünyada büyük bir sorun. Dünyadaki işsiz sayısının bugün itibariyle 202 milyon civarında. Önümüzdeki 4 yıl sonra bu sayının 215 milyona yükselmesinin bekliyoruz" dedi. 2015 yılının ilk iki ayında Antalya'da 5 bin 612 kişiye iş olanakları sağladıklarını dile getiren Özkan, İŞKUR olarak 'Yeni Türkiye' yolunda çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, "Antalya'da 2014 yılında 90 binin üzerinde danışmanlık hizmeti verilmiş ve 12 bin 300 işyeri ziyaret edilerek açık iş talepleri alınmıştır. Bu fuar geçen yıl 28 ilde Türkiye çapında yapılmışken bu yıl 30 büyük ilde yapmayı planlamaktayız" dedi.

DOĞRU İŞE DOĞRU İNSAN
Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak ise, "Antalya başta turizm olmak üzere sanayi, üretim, lojistik ve diğer ticari işletmeleri aradıkları nitelikli personel ile buluşturmak üzere organize edilen bu gibi etkinliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu etkinlik, işletmelerimizin tüm Antalya il sınırları içerisindeki nitelikli iş gücünü bu yolla temin etmeleri, doğru işe doğru insan politikası açısından önem arz etmektedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçi ve patronu buluşturan fuar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN