Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek anne oldu

Giriş Tarihi: 7.3.2015
Örnek anne oldu

Antalya İş Kadınları Derneği, Çocuk Evleri Sitesi'nde büyüyen 6 yaşındaki kimsesiz engelli Evren'i koruyucu aile olarak yanına alan 2 çocuk annesi Sibel Hıdır'ı 'Yılın Annesi' seçti

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) yönetimi, Çocuk Evleri Sitesi'nde büyüyen engelli 6 yaşındaki Evren A'yı koruyucu aile olarak yanına alan 2 çocuk annesi 54 yaşındaki Sibel Hıdır'ı 'Yılın Annesi' seçti. ANTİKAD Başkanı Leman Sedef Tuna ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nevzat Özer, Sibel Hıdır'ı ve Evren A'yı evlerinde ziyaret etti. Ahatlı Mahallesi'nde büfe işleten eşi Hasan Murat Hıdır, oğlu 23 yaşındaki Bahadır ve kızı 17 yaşındaki Gözde Nur ile birlikte yaşayan Sibel Hıdır, Evren'in de ailenin bir üyesi olduğunu söyledi.

OTOBÜSTE BAŞLADI

8 ay önce koruyucu aile olarak yanlarına aldıklarını, ilk birkaç gün birbirlerine alışmaya çalıştıklarını, ardından Evren'in kendisine 'anne', eşine ise 'baba' dediğini anlatan Hıdır, "Kimsesiz bir çocuğun koruyucu ailesi olma fikri uzun süredir aklımdaydı. Fakat emekli olduktan sonra almayı düşünüyordum. Kararı verme aşamam ise otobüste tanımadığım bir kadının yanıma oturması ve hiç ortada bir şey yokken 'Kimsesiz bir çocuğu al büyüt' demesiyle başladı" dedi. Otobüsteki konuşmanın etkisini üzerinden atamadığını, akşamında ise yaşadıklarını eşine anlattığını sözlerine ekleyen Hıdır, "Eşime söylediğimde çok şaşırdı. Birlikte gidip başvurumuzu yaptık. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne müracaat ettikten sonra 3 ay kadar tanışma ve bilgilendirme zamanı verildi. Ben bu süre içinde hiç görmediğim halde Evren'i her gece rüyamda gördüm. Bir gün telefon geldi ve 'Koruyucu ailesi olacağınız çocukla tanışma zamanı geldi' dediler. Gittiğimde karşımda duran, her gece rüyamda gördüğüm çocuktu. Yani Evren'di. Elimin ayağımın titrediğini hissettim. 'Evren bizim çocuğumuz olmalı. Hemen bizimle gelsin' dedim ve Evren ailemizin bir üyesi oldu" diye konuştu. Evren'in hayatını en güzel şekilde yaşaması, topluma yararlı bir birey olarak yetişmesi için çabaladıklarını vurgulayan Hıdır, "Evren konuşmakta zorlanıyor. Sol kolunda da hareket kısıtlılığı var. Özel eğitim okuluna gidiyor konuşma eğitimi alıyor. Aynı zamanda kolu için rehabilitasyona gidiyor" dedi.

MUCİZEVİ BİR KADIN
Sibel Hıdır'ı 'yılın annesi' seçmelerindeki nedeni anlatan ANTİKAD Başkanı Leman Sedef Tuna ise, "Sibel hanım çok farklı bir insan. 2 çocuk yetiştirmiş, ayrıca 1 çocuğa koruyucu annelik yapan mucizevi bir kadın. Dernek yönetimi olarak gerçekten farklı bir kadına bu ödülü vermek istedik. Sibel Hıdır özverisi ve sevgisiyle bu ödülü fazlasıyla hak ediyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek anne oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN