Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kök'e linç girişimi

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Kök'e linç girişimi

CHP Antalya eski İl Başkanı ve Antalya Milletvekili Aday Adayı Devrim Kök, aday adaylığı tanıtımı için gittiği CHP Gazipaşa İlçe Örgütü'nde partililerin sert tepkisi ile karşılaştı

CHP'de il başkanı olduğu gün eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın resmini parti binasından indirerek tartışmalı başkanlık dönemine adım atan, görev süresince de sürekli eleştirilerin odak noktasında kalan Devrim Kök, Gazipaşa'da bir kez daha kendi partililerinin tepkisiyle karşılaştı. CHP Antalya Milletvekili Arif Bulut'un da direkt olarak eleştirdiği isimlerin başında gelen ve Antalya'da CHP'ye seçim kaybettiren başkan olarak adı anılan Devrim Kök, Milletvekili aday adayı sıfatıyla gittiği Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde partisinin gençleri tarafından sözlü saldırıya maruz kaldı. '

HANGİ YÜZLE GELDİN'

Eski İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Devrim Kök, Gazipaşa İlçe Örgütü'nde aday adaylığı tanıtım toplantısı düzenlemek istedi. İlçe Başkanı Bülent Kocabaş'ın da bulunduğu toplantıda partililer, Kök'e "Antalya'da, Gazipaşa'da ve daha birçok yerde belediye seçimini kaybettirdin. Buraya hangi yüzle geliyorsun" diyerek tepki gösterdi ve soru sormak istedi.

SORULAR ENGELLENDİ
İddiaya göre CHP'lilerin kendisine tepki göstererek soru sorduğunu gören Devrim Kök, korumalarına işaret ederek soru sorulmasının engellenmesini istedi. Partililer buna tepki gösterdi. Bu sırada tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Devrim Kök ile korumaları ve Gazipaşalı partililer arasında karşılıklı arbede yaşandı. Olayların daha da büyümemesi için İlçe Başkanı Bülent Kocabaş devreye girdi. Odadan çıkması istenen korumalar parti binasını terk etti. Bu sırada olaylara tanık olan kadın gazeteci de odadan çıkartıldı.

TEPKİLER DEVAM ETTİ

Yaşananların ardından Devrim Kök ve ekibi Gazipaşa'da kısa süre kaldıktan sonra ayrılmak zorunda kaldı. Olayın duyulmasının ardından Devrim Kök ve partililer arasında kavgalar sosyal medya üzerinden devam etti. Sosyal medyadaki bazı paylaşımcılar Devrim Kök'ün kalabalık bir 'bodyguard' grubuyla gezdiğini öne sürerek, asıl saldıran kişilerin Devrim Kök'ün yanındaki kişiler olduğunu iddia etti. Kök ise durumu yalanladı.

TARTIŞMA DOĞRULANDI

Gelişmelerin ardından CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, olayın kapandığını söyledi. Devrim Kök'ün Gazipaşa İlçe Örgütü'ne tanıtım için geldiği basına kapalı olarak yapılan toplantıda birkaç genç partilinin Devrim Kök'e soru sormak istemesi üzerine bir tartışma yaşandığını ancak saldırının söz konusu olmadığını ifade eden Kocabaş, "Toplantıda birkaç partilimiz, farklı görüşlerini ifade etti. Sonuçta soru sorma hakları vardır. Ancak kavga boyutuna varılmadı. Saldırı falan da yok. Tartışmanın üzerine herkes sakinleşti ve toplantı sona erdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kök'e linç girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN