Pankart soruşturması Chp'den istifa ettirdi

CHP'li işadamı Yılmaz, Başbakan için yaptırılan bir pankartın işyerine asılmasına izin verince disiplinlik oldu. Yılmaz, CHP'den istifa etti

Giriş Tarihi: 10.3.2015
Pankart soruşturması Chp'den istifa ettirdi
Antalya'da CHP'li eski Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, işadamı Mustafa Yılmaz, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün ricasıyla işyerine Başbakan Ahmet Davutoğlu'u için 'Hoş Geldiniz' pankartı asılmasına izin verince İl Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Yılmaz, savunma hakkını bile kullanmadan partisinden istifa etti.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
İstifasını yazılı açıklamayla duyuran Yılmaz, uzun yıllar Doğru Yol Partisi'nin çeşitli kollarında siyaset yaptıktan sonra, 2009 yerel seçimleri öncesi aldığı teklif üzerine CHP saflarına katılarak Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliklerine seçildiğini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'la çalıştığı 5 yıl içinde Antalya menfaatlerini hep ön planda tuttuğunu ve parti grubu içerisinde de zaman zaman baş gösteren aykırı görüşlerde de sürekli birleştirici bir rol üstlendiğini kaydetti.

ADAYLIK TEKLİFİ GELMİŞTİ

Açıklamasında 2014 yerel seçimleri öncesi, partisinin Kepez Belediye Başkan adaylığı teklifi ret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan vekilliği görevinden de istifa ederek ihmal ettiği işlerinin başına döndüğünü kaydeden Yılmaz, kendisini istifaya götüren süreci şu sözlerle anlattı:

İCAZET ALMAM
"10 Ocak 2015 tarihinde, Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu'nun Antalya'ya gelmesi münasebetiyle, her zaman kendisini takdir ettiğim ve sevgi duyduğum Kepez Belediye Başkanı sayın Hakan Tütüncü'nün ricası sonucu, Gazi Bulvarı'ndaki işyerimin yol cephesine, 'Sayın Başbakanım Hoş Geldiniz' yazılı pankartın asılmasına izin vermem sebebiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edildiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Disiplin Kurulu'nun, 5 Mart tarihli yazısıyla, konuyla ilgili tarafımdan yazılı savunmam veya bizzat şahsımın sözlü savunma vermeye davet edilip, hatta varsa elimde delilim ortaya koymam istenmiştir. İşyerimin cephesine neyi astırıp, neyi astırmamam gerektiği ile ilgili kimseden icazet alacak durumda değilim. Ayrıca bu konularla meşgul olmayacak kadar da yoğun bir işadamıyım."

SAVUNMA YAPMADI

Disipline sevkinin CHP Genel Merkezi tarafından da bilindiğini ve telkin telefonları aldığını aktaran Yılmaz, "Buna karşın davranış biçimimle ilgili savunma hakkımı kullanmaya dahi gerek duymuyor, CHP üyeliğinden istifa ediyorum" dedi. Yılmaz, 2010 yılında da belediye meclis üyeliğinden istifa edip, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'la görüşmesinin ardından geri dönmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pankart soruşturması Chp'den istifa ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN