Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li büyükşehir spora darbe vurdu

Giriş Tarihi: 15.3.2015
CHP'li büyükşehir spora darbe vurdu

CHP'li Büyükşehir Belediyesi, yunus havuzunu Fethiyeli milli tramplen sporcularının elinden aldı. Minderde antrenman yapmak zorunda kalan milli tramplenciler sporu bırakıyor

CHP'li Büyükşehir Belediyesi, yeni Büyükşehir Yasası ile kendisine devredilen Fethiye'deki yunus havuzunu milli tramplen atlamacılara kapatarak bu spora ağır darbe vurdu. Türkiye yüzme ve atlama şampiyonalarında defalarca birincilikler alan Fethiye Ormanspor'un milli sporcuları havuz bulamadıkları için karada çalışıyor. Şampiyonalara haftanın belirli günlerinde karada kurdukları trambolin ve minder üzerinde çalışan sporcular bazı şampiyonalar öncesinde antrenman için 682 kilometre yol kat edip velilerin sağladığı imkanla İzmir'e gidiyor ve yine ücret ödeyerek havuz kiralayıp çalışıyor. Fethiye Ormanspor takımı imkansızlıklar nedeniyle Sırbistan'da yapılacak olan şampiyonanın ardından sporu bırakma kararı aldı.

HAVUZU VERMEDİLER

Her yıl milyonlarca turist çeken ancak tramplen sporcularının çalışacağı bir havuzu olmadığı için karada çalışan Fethiye'nin sporcuları gittikleri müsabakalarda yine de başarıdan başarıya koşuyor. 5 metreden denize atlamak için de gerekli donanımın bulunmadığını belirten sporcular, "2 yıl önce Ölüdeniz Belediyesi'nin sağladığı yunus havuzlarında çalışma yapıyorduk. Bu havuzun Büyükşehir Belediyesi'ne geçmesi nedeniyle çalışma imkanı bulamıyoruz. Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde kurulan bir trambolinde suya atlarken yapacağımız hareketlere çalışıyoruz" dediler.

ARTIK GÜCÜMÜZ KALMADI

Antrenör Özer Avcı yönetiminde Milli Takım'a seçilen 12 yaşındaki Ayşegül Ceren Çelik, 12 yaşındaki Öykü Deniz Güven, 9 yaşındaki Bahar Deniz Acar ve 8 yaşındaki Murat Keskin çalışmalarını sürdürürken veliler de çaresizlik içinde çocuklarının havuz yerine karada çalışmasını üzüntüyle izliyor. Antrenör Avcı, "Bugüne kadar valiler, kaymakamlar, belediye başkanları imkan sözü verdi ama olmadı. Biz de artık bırakma kararı aldık. Veliler her yarışma için 8-10 bin TL harcama yapıyor. Daha fazla mücadele edemeyeceğiz" dedi.

YUNUS HAVUZUNA RAZIYDIK

Sporcu Ayşegül Ceren Çelik de Sırbistan'da milli mayoyu giyeceğini belirterek, "Hocamız bizi hazırlamak istiyor. Ama imkanlar kısıtlı. Bu sporu seviyoruz ama çalışma yapacağımız havuzumuz yok. Karada büyük risk altında çalışıyoruz" dedi. Velilerden Emine Güven ise "Olimpiyatlarda niçin altın madalya alamadığımız ortada" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li büyükşehir spora darbe vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN