Murat ÖZGEN: Gol atmadan kazanamazsın

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Şampiyon birinci demek. Antalyaspor'un şampiyonluk şansı kanımca sıfır. İkinci sıra da Süper Lig demek. Antalyaspor'un ikinci sıra şansı da kanımca yok denecek kadar az.
Play-Off'mu? Tehlikede, sallantıda.
Antalyaspor'un düşüncelerimi çürütme imkanı var mı? Var. Geçen sene bu takım düşmez diyenlerle bu sene 'Süper Lig'e çıkarız' diyenler aynı.
Belki de öyle olmasını istediklerindendir, saygı duyarım. Ama güneş de balçıkla sıvanmıyor. Geçen sene 10 hafta kala 'Bu takım düşer' dediğimiz için eleştirilen de bizdik, belki yukarıdaki satırları yazdığımız için de eleştirilen biz olacağız.
Maçın skoru bu düşüncelerimizin zerresini değiştirmez. İki taraf lehine 5-0 da bitse gördüğümüz bu.
Maçın kadrosuna bakıyoruz, Diarra'yı, Padro'yu yedekler arasında görüyoruz.
Ligin 24'ücü haftası gelmiş hala ideal onbiri oturmamış bir takımdan bahsediyoruz.
Diarra'nın son 1-2 haftada kötü oynadığını kabul ediyorum ama böyle bir silahınız varsa 'bulundurma ruhsatı' yetmez. 'Taşıma ruhsatınız' olmalı.
Diarra gibi adamlar için 'İyi oynayamıyor' bahanesi kabul edilemez. İyi teknik ekipseniz Diarra gibi adamları 'iyi oynatacak' hamleleri yapmalısınız.
Sezer'in, Emrah'ın ilk 11'de, Diarra'nın yedekte olduğu bir Antalyaspor'un kadro yapısı bana çok tuhaf geliyor.
Dünkü kadroyu Hami Mandıralı çıkarsa topa koyar, 'bu ligi tanımıyor' derdik. Yusuf Şimşek'in Antalyalı olması bunları görmemezlikten gelmemizi gerektirmiyor.
İlk 10 dakika Adana Demirspor bunalttı.
İyi başladılar maça. Açıkçası gözümüz korktu.
10 dakika sonra ne olduysa Antalyaspor toparlandı, Adanalıların dizlerini titreten atakları geliştirmeye başladı.
Aras'ın attığı golü, ayakta alkışladık.
Durduruşu, dönüşü, vuruşu 10 numara beş yıldız. Bir de çok net penaltısı verilmedi Antalyaspor'un.
Adana Demirspor haftalardır attığı gollerin kopyasını çekti. Antalyasporluların, sağ kanattan ön direğe yapılan ortalarla Adana ekibinin bir ton gol attığını bilmesi, önlem alması gerekiyordu.
İkinci yarıda Gökhan'ın yerine Lokman'ı oyuna alıp Osman ve Sezer'i birer adım ileri süren Yusuf Şimşek, orta sahadaki direnci arttırdı. Bu durumda 'Madem Lokman oynayabilecek durumda, neden yedek başladı' sorusu geliyor akıllara.
Beraberliği bulan konuk takım önceliği skoru korumaya, sakatlanınca yerden kalkmamaya ve kontra hücumlara verince Antalyaspor'un temposu arttı. İkinci yarıdaki iştah, hırs, azim, tempo iyiydi. Rakibi panikletip önlem almasını sağladılar. Tek eksik goldü, onu da atacak yetenek yoktu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat ÖZGEN: Gol atmadan kazanamazsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN