6 yıl önce çaldırdığı kimliği kabusu oldu

Antalya'da kimliğini çaldıran ve cezaevi firarisi görünen Osman Üzüm, 6 yıl sonra cezaevini boyladı. 6 yıl hapis yatacak olan Osman Üzüm'ün hayatını İnfaz Savcısı'nın dikkati kurtardı

Giriş Tarihi: 17.3.2015
6 yıl önce çaldırdığı kimliği kabusu oldu
Antalya'da 2009 yılında kimliğini çaldıran Osman Üzüm'ün (48) başı bu yüzden 6 yıl sonra belaya girdi. Polis tarafından yakalanan Üzüm, kayıtlarda cezaevi firarisi gözüktüğünü ve hakkında değişik suçlardan kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası bulunduğunu öğrendi. Osman Üzüm, İnfaz Savcısı'nın dikkati sayesinde özgürlüğüne kavuştu.

KİMLİĞİNİ ÇALDIRDI

Büfe işletmecisi olan ve Antalyaspor amigoluğu da yapan Osman Üzüm 6 yıl önce kimliğini çaldırdı. Bu durumu önemsemeyen Üzüm, yeni bir kimlik çıkararak hayatına devam etti. 23 Şubat günü Yenikapı Polis Merkezi'nden çağrılan Üzüm'e karakola gittiğinde, "Cezaevi firarisi gözüküyorsun, hakkında kesinleşmiş hapis cezası var' bilgisi verildi ve Antalya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Kendisini bir anda cezaevinde bulan Üzüm, bu durumun başına neden geldiğini öğrenmek için bir avukat tuttu. İnfaz Savcısı'na derdini anlatan Üzüm, "Ben suçun işlendiği tarihte İstanbul'a hiç gitmedim, orada yaşamadım. Ayrıca hayatımda hiçbir suç işlemedim. Karıncayı bile incitmem. Beni Antalya'da herkes tanır" dedi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI
Üzüm'ün söylediklerini dikkate alan İnfaz Savcısı yeniden bir soruşturma başlattı. Savcı, İstanbul'daki İnfaz Savcısı'ndan orada suç işleyip hüküm giyen Osman Üzüm adlı kişinin parmak izi ve fotoğrafını istedi. İstanbul'dan gelen evraklarda yapılan incelemede, onlarca suç işleyen, hüküm giyen ve cezaevi firarisi gözüken kişinin aslında Osman Üzüm olmadığı, 6 yıl önce çalınan kimliği kullandığı tespit edildi. Üzüm, 9 günlük cezaevi macerasının ardından salıverildi.

KİMLİĞİNİZE SAHİP ÇIKIN
2009 yılında çaldırdığı kimliğinin başına bela olduğunu belirten Osman Üzüm, "Kimliği çalınan kişi derhal polise başvursun. Avukatım ve Savcı Bey dikkatli olmasalardı hayatımın 6 yılı cezaevinde geçebilirdi. Kimliğimi çalan kişi, İstanbul'da kendi resmini yapıştırıp 20'den fazla suça karışmış. Cezaevine düşmüş. Denetimli serbestlikten çıktıktan sonra firar etmiş. Yeniden suç işlemiş. Aranmaya başlayınca da polis bana ulaştı. Az kalsın Osman Üzüm'ken, Osman Şarap oluyordum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 yıl önce çaldırdığı kimliği kabusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN