Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğal yaşama yakın takip

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Doğal yaşama yakın takip

Üstün yetenekli ve zekalı çocuklara 'İnteraktif Doğa ve Kültür Eğitim-Etkinlik Programı' kapsamında Demre'de doğal yaşamı yakından görme fırsatı verildi

Üstün yetenekli ve zekalı çocuklar için eğitim merkezi olan BİLSEM'de 'Doğadabuan Sosyal Girişimcilik Projesi' kapsamında sosyal bilimler ve fen bilimlerini yaşayarak öğrenmelerini hedefleyen bahar programı gerçekleştiriliyor. Öncesinde aldıkları kuş gözlemcisi eğitimi ile doğal ekosistemleri, kuşları, tanıyan öğrenciler dünyada yaygın olan kuş gözlemciliği hobisine de başlamış oldu.

KUŞ GÖZLEMİ

Demre Kuş Cenneti ve Avlan Gölü'nde kuş gözlemi yapan öğrenciler şu anda kuşların göç zamanı olduğu birçok göçmen kuşu alanda beslenirken izlediler. Gözlemde 40'a yakın kuş türü gözlenirken Finike Elmalı arasında olan Arykanda Vadisi'nde dağ keçilerini de yakından gözlemleme şansı buldular, su içmek ve beslenmek için dere kenarına inen dağ keçilerini dürbünleriyle rahatsız etmeden izlediler.

BU SORUNUN CEVABI YOK

Etkinliği düzenleyen Doğadabuan'ın kurucusu Hüseyin Çağlar İnce; "Doğal dokusu bozulmamış son kumullarda BILSEM öğrencileriyle kuş gözlemi yaparken günün sorusu geldi. Bin tane soruyu cevapladım. O soruyu cevaplayamadım. Sustum. 12 yaşındaki Burak 'Hocam neden doğayı bozuyorlar?'diye sorunca verilecek cevap bulamadım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğal yaşama yakın takip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN