'Vebali Günaydın'ın'

Giriş Tarihi: 18.3.2015
'Vebali Günaydın'ın'

Mahkeme kararıyla Isparta Belediyesi'nin ödemesi gereken 1 milyon liralık kamulaştırma bedeli ödenmeyince tapu sahibi arsanın etrafını toprakla çevirdi

Isparta'da tapulu ticari alan içinde kalan mezarlık için mahkeme 1 milyon TL kamulaştırma bedeli biçti. Tapu sahibi Nureddin Karaman, mahkemenin uygun gördüğü 1 milyon liralık kamulaştırma bedelinin ödenmesini bekledi ancak mahkeme kararıyla belediyenin ödemesi gereken kamulaştırma bedeli ödenmeyince tapu sahibi çareyi arsasının etrafını toprakla çevirmekte buldu. 40'a yakın mezarın bulunduğu arazisinde yeni cenazelerin defninin önlenmesi için arsa etrafını toprakla çevirmeye başlayan Karaman, kamulaştırma bedeli kendisine ödenmediği takdirde mezarları kaldırma kararı aldıracağını ya da 3-5 metre uzunluğunda duvarlar öreceğini söyledi.

YA ÖDESİN YA KALDIRSIN

Tapulu mülkünde mezarlık alanı satılmasının sorumlusu olarak Isparta Belediyesi'ni gösteren Karaman, "Beni hem yeryüzünde uğraştırıyorlar hem yer altında yatanlara huzur vermiyorlar. Bu vebal benim değil Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın. Benim vicdanım rahat. Ben yerimi çeviriyorum. Mezarların kaldırılması için de karar aldırırım. Burada yatanların huzurunu düşünüyorsa Belediye Başkanı paramı ödesin ya da mezarları kaldırsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vebali Günaydın'ın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN