Antalyalı anne işe dönsün diye

Antalyalı çalışan annelere bakıcı piyangosu vurdu. AB destekli proje ile işe dönen Antalyalı annelere 30 ay bin lira bakıcı desteği verilecek

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Antalyalı anne işe dönsün diye
Antalyalı annelere iş bulup çalışmaları veya hamilelikten sonra işe geri dönmeleri halinde piyango gibi müjde geldi. İlk kez iş hayatına girecek ya da iş hayatına geri dönecek küçük çocuk sahibi 5 bin anneye 30 ay süreyle bakıcı desteği verilecek. Avrupa Birliği tarafından finanse edilecek proje Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi'nin ilk olarak Antalya, İzmir ve Bursa illerinde uygulanacağı açıklandı. Proje ile 3 ilde 5 bin kadının iş yaşamına dönmesi, aynı zamanda da 5 bin çocuk bakıcısının kayda girmesi hedefleniyor. Çocukları 3 yaşını tamamlayana kadar teşvikten yararlanacak kadınlara her ay yaklaşık bin lira yardım yapılacak. Uygulamadan yararlanacak kadınların 0-24 ay yaş arasında çocuğunun bulunması ve doğumdan sonra da işe dönmüş olması gerekiyor. Söz konusu anneler bakıcısını kendisi bulacak. Çalışan annenin her hangi bir yakını da sigortalı olarak çocuğa bakabilecek.

İSTİHDAMI ARTTIRMA AMACI
Proje ile kayıt dışı kalan çocuk bakıcısı kadınların istihdamının arttırılması ve çalışan annelerin doğum sonrasında işlerine geri dönmelerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

10 BİN KADINA DESTEK

30 ay süreyle uygulanacak proje ile her ay iş yaşamına dönen ya da ilk kez başlayan 5 bin kadın doğrudan desteklenecek. Çalışan annelerin projeden yararlanabilmeleri için çocuk bakıcısı istihdam edecek olmaları sebebiyle dolaylı yoldan 5 bin kadın daha desteklenmiş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı anne işe dönsün diye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN