Fethiye'de tabelayı söktüler

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Fethiye'de tabelayı söktüler

Fethiye'nin giriş ve çıkışlarına asılan 'Fethiye ili' tabelası gece saatlerinde Muğla Valiliği talimatıyla söktürüldü

Fethiye Belediyesi öncülüğünde, ilçedeki tüm Sivil Toplum Örgütleri'nin destekleriyle oluşturulan 'Fethiye İl Olsun Hareketi' tarafından Fethiye ilçesinin şehir girişlerine, 'Fethiye İli, Hoş geldiniz. Nüfus: 340082 Rakım: 1' 'bilboard'ları koyulmuştu. Bu tabelayı gören vatandaşlar tabela önünde bol bol fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmaya başlayınca ve gazetelerin haber yapması üzerine Muğla Valiliği harekete geçti. Muğla Valiliği'nin talimatıyla AYDEM ve bazı kamu kurumlarının görevlileri tarafından gece yarısı bu tabelalar söktürüldü.

110 BİN ISLAK İMZA ATILDI

Fethiye'nin il olması amacıyla Fethiye Belediyesi önderliğinde 38 STK'nın destekleriyle oluşturulan 'Fethiye il Olsun' hareketi ile Fethiye ve çevresindeki komşu ilçelerde imza kampanyası başlatılmış, resmi olmayan rakamlara göre 110 bin imza atılmıştı. Fethiye'nin il olması için başlatılan kampanyaya vatandaşlar da kendi araçlarının arkasına 82 F 2015 yazılı etiketler yapıştırmıştı.

TABELALAR YİNE ASILIR

Fethiye Kent Konseyi Başkanı ve 'Fethiye İl Olsun' hareketi temsilcisi Mustafa Şıkman, Fethiye Belediyesi'nin başlattığı harekete sonuna kadar destek vermeye devam edeceklerini söyleyerek "Bu il tabelası sembolik bir şeydi. Ciddiye alıp da üzerine gitmeye gerek yoktu. İl olmak halkın bir isteği. İl olma hareketinin temsilcileri il olma ile ilgili tüm platformları sürdürmeye devam edecek. İl tabelaları yine asılır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'de tabelayı söktüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN