Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Unutkanlara özel hizmet

Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaların sahiplerini önce tespit ediyor, ardından da adreslerine teslim ediyor

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Unutkanlara özel hizmet
Antalya'da toplu taşıma araçlarında vatandaşlar tarafından unutulan ve araç sürücüleri tarafından ilgililere teslim edilen eşyalar, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde oluşturulan Kayıp Eşya Bürosu'nda saklanıyor. Unutulan eşyaların sahiplerinin belirlenmesi için yapılan çalışma olumlu sonuç verirse eşyalar adrese teslim ediliyor. Sahibi tespit edilemeyen eşyalar ise teslim alınması için bekletiliyor. Büroda, cüzdan, kimlik belgesi, şemsiye gibi eşyaların yanında, kan şekeri ölçüm cihazı, def, melodika, şırınga gibi eşyalar da bulunuyor.

EVLERİNE GÖTÜRÜLÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay, kayıp eşyaların sahiplerine ulaştırılması için oluşturdukları Kayıp Eşya Bürosu'nda vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çalıştıklarını ifade etti. Atalay, çanta, cüzdan, para ya da elektronik aletleri adreslerini tespit ettikleri vatandaşlara kendi araçlarıyla teslim ettiklerini kaydetti.

AJAN GİBİ İZ SÜRÜYORLAR
"Arkadaşlarımız adeta bir dedektif gibi çalışıyor" diyen Atalay, unutulan bir cüzdandaki otobüs kartından yolcunun bindiği durak ve telefon numarasının belirlendiğini ve cüzdanın sahibine ulaştırıldığını anlattı. Uzun süre teslim alınmayan eşyaların ise Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Unutkanlara özel hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN