Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Örnek ol'amadı

Özel bir kolejin müdür yardımcısı, resmi kayıtlarda yer almamasına rağmen 'Dünya üçüncüsü' oldum diyerek Manavgat Belediyesi'nden 3 bin 500 euro'luk bisiklet ödülü aldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015
'Örnek ol'amadı
Antalya'nın Manavgat ilçesi Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in ilçedeki özel bir kolejin müdür yardımcısı olan Ali İbrahim Öz'e 'Dünya Triatlon Şampiyonası'nda Dünya üçüncüsü oldu' gerekçesi ile 3 bin 500 euro'luk bisiklet hediye etmesi ortalığı karıştırdı. Ödül haberinin ulusal bir haber ajansı tarafından servis edilmesinden sonra internet sitelerinde yayınlanması ile triatlon camiası ayağa kalktı. Sporcular ve kulüp yöneticileri ödülü alanı ve vereni, "Şaka gibi, Ne cevherler varmış da biz bilmiyormuşuz" gibi yorumlarla alay konusu yaptı.

TRİATLON CAMİASI AYAKLANDI

Triatlon camiasının içinde yer alan Ufuk Ahmet Anatca ise, "Dünya üçüncümüz hayırlı olsun. Bir kez daha sahtekarlık ve yalancılığın nasıl ödüllendirildiğini görmüş oluyoruz. Bu arada bisiklet 3 bin 500 euro ama adam daha hangi yarışta kullanıp kullanamayacağını bilmiyor. Hatta vitesin nereden değiştirileceğini bilmiyor. Her şeyi geçtim bu yalancılığın federasyon nezdinde bir cezası olmalı diye düşünüyorum" yorumu ile olaya tepkisini gösterdi.

RESMİ KAYITLARDA YERİ YOK

Türkiye Triatlon Federasyonu Antalya Temsilcisi Alp Işkın, olayı internetteki triatlon gruplarının oluşturduğu sayfalardan öğrendiğini söyledi. Işkın, "Bizim federasyon kayıtlarımızda böyle bir dünya üçüncüsü sporcumuz yok. Yaptığımız incelemede geçen yıl 28 Eylül'de Alanya'da düzenlenen Alanya Dünya Kupası ve Gençler Avrupa Kupası yarışı içinde triatlonu teşvik amacıyla sprint yaş grubu müsabakaları yaptırıyoruz. Bu arkadaş da 49 yaş grubunda yarışa katılan 6 kişiden biri ve üçüncü sırada yer almış" dedi. Işkın, Ali İbrahim Öz'ün resmi ve uluslararası yarış kayıtlarında derece almış biri olarak adının geçmediğini vurguladı ve federasyon olarak olayı incelemeye aldıklarını ifade etti.

BU NASIL ÖRNEKSE

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, önceki gün Türkiye'de ilk kez Belek'te yapılacak olan İron Man (Demir Adam) yarışlarına da katılacağını belirten Öz'e yeni bisikletiyle başarı dilemişti. Servis edilen haberlerde sporcu kişiliğiyle öğrencilerine örnek olduğu ifade edilen eğitimci Öz'e, Başkan tarafından verilen sözün tutulduğu vurgulanarak, Sözen'in "Başarılı sporcuları ödüllendirmek bizleri onurlandırdığı gibi onları daha da çok teşvik ediyor" ifadelerine yer verilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Örnek ol'amadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN