Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbrahim hoca yakışanı yaptı

Kendisini dünya üçüncüsü olarak tanıtıp 3.500 euroluk bisiklet ödülü alan öğretmen Öz, kendisine yakışanı yaptı ve bisikleti iade etti

Giriş Tarihi: 28.3.2015
İbrahim hoca yakışanı yaptı
SABAH Akdeniz'de 'Örnek ol'amadı' ve 'O ödülü iade et' başlıklı haberler sonuç verdi. Kendisini dünya üçüncüsü olarak tanıtıp Manavgat Belediyesi'nden 3.500 euroluk bisiklet ödülü alan öğretmen Ali İbrahim Öz, aldığı ödülü bir eğitimciye yakışacak şekilde iade etti.

BEKLENTİLER VARDI

SABAH Akdeniz'in haberleri triatlon camiasında ve sosyal medyada 'Adalet yerini bulmalı' ifadeleriyle desteklenirken birçok kesimden de bisikleti alan Ali İbrahim Öz'ün ödülü iade etmesi gerektiği yönünde fikir ortaya koyulmuştu. Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş de, "Bu bisikletin uluslararası yarışlarda Türkiye'yi temsil eden bir sporcumuza hediye edilmesi daha uygun ve yerinde bir hareket olurdu" demişti.

O ÖDÜLÜ İADE ETTİ

Yayınlanan haberler ve yaşanan gelişmelerden sonra eğitimci Öz, kendisinden beklenen hareketi yaptı ve aldığı bisiklet ödülünü bir görevli ile Manavgat Belediyesi'ne iade etti. Öz yaptığı yazılı açıklamada, "Şahsımdan kaynaklanmayan tüm o eksiklikler, kusurlar veya kusurlu beyanlar nedeniyle şimdi 'öğrencilerine örnek olmayı başaramamış ve bunun yani sıra hak etmediği bir ödülü elde etmiş biri durumuna düşürüldüm. Bu haksızlığı gidermek için ödülümü geri iade ettim. Kendime ve doğruluğuma güveniyorum. Dolayısıyla bu davranışımla bi- le örnek olduğumu düşünüyorum. Bir eğitimci olarak büyük üzüntü duyduğumu kamuoyu ile paylaşırım" dedi.

GERİ VERİLDİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de Manavgat'ta spora ve sporcuya her zaman belediyenin imkanları nispetinde destek verdiklerini belirterek sporcu kişiliğiyle tanınan eğitimci Ali İbrahim Öz'e de bu doğrultuda bisiklet hediye edildiğini söyledi. Başkan Sözen, "Bölgemizde sporun her dalında başarı kazanan bireylere destek vermek belediyemizin görevidir. Biz de bu amaçla hocamıza destek olmuştuk. Triatlon Federasyonu'nun beyanları doğrultusunda bisikleti geri iade almamızın doğru olduğunu düşündük. Amacımız hocamızı rencide etmek değildir. Hasassiyet göstererek Öz'ün iade ettiği bisikleti biz de firmaya geri vereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim hoca yakışanı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN