Hastalardan bozuk asansör tepkisi

Dumlupınar Bulvarı'nda AÜ Hastanesi'ne geçişi sağlayan üst geçidin asansörü yine çalışmıyor. Hasta ve engelliler perişan

Giriş Tarihi: 30.3.2015
Hastalardan bozuk asansör tepkisi
Antalya'nın Dumlupınar Bulvarı üzerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geçişi sağladığı için hasta ve engellilerin yoğunlukla kullandığı üst geçidin asansörü çalışmıyor. Asansörün çalışmaması hastaneye gelen yaşlı, engelli ve hastaları perişan ediyor. Asansörün çalışmaması nedeniyle hastaneden evine gitmek isteyen engelli ve hastalar karşıya geçemeyip ya birkaç kilometre yol kat etmek ya da taksiye binmek zorunda kalıyor.

KALP HASTALARI DERTLİ

Antalya İl Jandarma Komutanlığı önündeki üst geçidin hastane tarafındaki asansörünün çalışmaması en çok hastaneye gidip gelen yaşlı ve kalp hastalarının tepkisini çekiyor. Üst geçidin çok yüksek ve Türkiye'nin en uzun üst geçidi olduğunu belirten hastalar, "Tedavi ve kontrol olmaya gelirken üst geçit canımıza mal olacak. Bu asansörün en kısa sürede yapılması gerekli" diyerek tepkilerini dile getirdi.

MERDİVENİ ÇIKAMIYORUZ
Üst geçidin çok yüksek olduğunu ifade eden kendisi gibi yaşlı hastaların çıkmasının çok zor olduğunu belirten 78 yaşındaki Hatice Sözen, "Ben astım hastasıyım. Merdivenleri çıkarken canım boğazıma gelip düğümleniyor. Baston ve korkuluk demirlerine tutunarak bin bir güçlükle merdivenleri çıkıyorum" diyerek yaşadığı sıkıntıyı anlattı.

HASTALAR ÇARESİZ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi çıkışındaki Dumlupınar Bulvarı üzerindeki üst geçit asansörünün çalışmaması en çok tekerlekli sandalyeye mahkum hastaları etkiliyor. Asansör bozuk olduğu için karşıya geçme şanslarının olmadığını belirten hastalar, "Yolun karşısına geçmek için araç şart. Başka türlü geçme şansımız yok. Ya tekerlekli sandalye ile kilometrelerce yol kat edeceğiz ya da taksiye binip boşu boşuna para vereceğiz. Yetkililerden bu konuda hassas olmalarını istiyoruz" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalardan bozuk asansör tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN