Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymak gibi yollar

Giriş Tarihi: 30.3.2015
Kaymak gibi yollar

Elmalı'da Asfalt Plenti Tesisi'nin açılışını yapan Başkan Menderes Türel, 'Doğunun ihtiyacı Elmalı'dan, batınınki Manavgat'tan karşılanacak' dedi

Daha önce doğu ve batı ilçelerine çıkarma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Korkuteli'nin ardından Elmalı'ya geçerek Yuva Sulama Tesisi, İndirici Trafo Merkezi ile Asfalt Plent Tesisi açılışını gerçekleştirdi. Açılışlara Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Muammer Türker, Milletvekilleri Gökçen Enç, Hüseyin Samani, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de katıldı.

SULU AÇILIŞ

Elmalı'daki sulama sistemi açılışında bir şanssızlık yaşandı. Bölgede 2 gündür devam eden şiddetli yağış nedeniyle açılışın yapıldığı Yuva Mahallesi'nde tarım arazileri sular altında kalmıştı. Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel kapalı devre sulama sisteminin vanasını birlikte açtı. Su altında kalmış arazide fıskiyelerin açılması ilginç bir görüntü oluşturdu. Açılışta konuşan Bakan Çavuşoğlu, Elmalı-Korkuteli arasına duble yol yapacaklarını, ayrıca Elmalı'dan Kaş-Kalkan'a inecek yol çalışmalarının da gündemlerinde olduğunu açıkladı.

YARALAR SARILACAK

Menderes Türel de sulama sisteminin 30 yıldır Elmalı'nın ihtiyacı olduğunu belirterek, 2.6 milyon TL'lik yatırımla 5 bin dekar kapalı devre sulama sisteminin kurulduğunu ifade etti. Türel, toplam 25 bin metrekarelik alana kurulu ve 4 milyon liraya mal olan Asfalt Plenti Tesisi açılışına baret ve iş kıyafeti ile geldi. Türel, diğer büyükşehirlerde ilçelerin hiçbirinde asfalt fabrikası olmadığını, 30 büyükşehir arasında asfalt fabrikası kurulan ilk ilçelerin Manavgat ve Elmalı olduğunu açıkladı. Türel, "Batı ilçelerinin asfalt ihtiyacını bu merkezden doğuda da Manavgat'tan karşılayacağız. 3 asfalt plenti olan İstanbul ve Ankara sonrasında ilk şehir Antalya olacak. Yol medeniyettir. Sıcak asfalt, Menderes Türel'in tabiriyle kaymak gibi yol demektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymak gibi yollar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN