Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'lilerin kavgası yeniden alevlendi

Giriş Tarihi: 31.3.2015
CHP'lilerin kavgası yeniden alevlendi

Yerel seçimde birbirlerini eleştiren Baykal ve Akaydın'ın ilk 4 sıra içinde yer alması seçimde uyum konusunu gündeme getirdi. CHP'liler sosyal medyada 14 isimlik listeyi tartışmaya açtı

CHP'de ön seçimden çıkan liste bile suların durulmasına yetmedi. Ön seçim sonrası en büyük soru işareti, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve kendisini yerel seçimlerde CHP'ye karşı çalışma yapmakla suçlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın oldu. Akaydın, yerel seçimde Baykal'ı 'büyük ağabey' sözleriyle eleştirmişti. Baykal da CHP'nin içinde 'husumet ve düşmanlık yapma cephesi' olduğunu açıklamış ve bu sözlerin eski İl Başkanı Devrim Kök ve Akaydın'a yönelik olduğu iddia edilmişti. Bu üç isim 14 kişilik milletvekili aday listesinin ilk 4 sırasında yer alırken, seçim çalışmalarında nasıl bir ortaklık ve uyum gösterecekleri merak konusu oldu.

OY ORANLARI DİKKAT ÇEKTİ
Ön seçimle ilgili parti içindeki eleştirilerin odağında ise Muratpaşa ilçesi var. Genel listede ikinci sırada yer alan Baykal, doğup büyüdüğü Muratpaşa'da 7'nci sırada yer alabildi. Listede üçüncü sıraya yerleşen Mustafa Akaydın Muratpaşa'da ikinci, dördüncü olan Devrim Kök ise üçüncü oldu. Bu durum Muratpaşa ilçesindeki üyelerle ilgili tartışma yarattı.

6 BİN YENİ ÜYE KAYDI YAPILDI
Düzensiz üye kayıtlarının yapıldığı iddia edilen süreçte Muratpaşa İlçe Başkanı olan Ercan Erkan ise iddiaları yalanladı. Erkan, "Biz kayıt işlemlerini kolaylaştırdık. Stantlar kurduk. Üye sayısını yüzde 400 arttırdık. 6 bine yakın üye yaptık" diye konuştu. Katılımın az olduğunu ifade eden Erkan, bunda yağmurun etkili olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi eski meclis üyesi olan aday adayı Deniz Fırat Budak ise sıralamada çok geride kalmasını, "Muratpaşa ilçesi bende tam bir hayal kırıklığı oldu" sözleriyle özetledi. Özellikle Muratpaşa'da 3 katı oy beklediğini anlatan Budak, "Eskiden milletvekili belirlemede delege ağırlığı vardı. Şimdi üye ağırlığı var. Birilerinin maalesef blok oyları var" dedi. Düzensiz üye kaydı iddialarına da değinen Budak, "Partiyi hiç tanımayan üyeler var. Bu sonuçları etkiledi. Başka aktörler seçimde rol oynadı. Deniz Baykal'ın doğup büyüdüğü Muratpaşa'da bu oyu alması manidar. Birileri, 'şu isimlere oy vermeyin' demiş. Bu belli" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilerin kavgası yeniden alevlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN