Ulaşılmaz ulaşım

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Ulaşılmaz ulaşım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Akaydın döneminde toplu taşıma araçlarında ücret toplama işini yapmaya başlayan Halk Kart'ta muhatap bulamıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, toplu taşıma araçlarında elektronik ücret toplama işini yapan A-Kent Ödeme Teknolojileri Şirketi'ne (Halk Kart) ulaşamadığını söyledi. Türel, "Bugüne kadar 'biz halk kartın işletmecisiyiz, sahibiyiz' diyen hiç kimse gelmedi. Belediyede bir sözleşme yok ki. Mahkeme de devam ediyor zaten. Bununla ilgili hukuki inceleme en üst seviyede. Bu ülkedeki en üst hukukçu kimse, onların fikirleri alınmak suretiyle yapacağız" diye konuştu.

114 MİLYONLUK TAZMİNAT

Mustafa Akaydın döneminde 114 milyon lirayı haksız fesihten dolayı firmalara tazminat olarak ödendiğini ifade eden Türel, "Biz bundan yakınırken, yarın belediyeye tazminat yükümlülüğü getirecek bir hatayı yapmamak için ince eleyip sık dokuyoruz. Derdimiz üzüm yemek ama karşımızda muhatap yok" diye konuştu. Bu paraların hesabını soracaklarını vurgulayan Türel, "Hukuki süreçlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Bu paraları almak için hukuki girişimlerde bulunacağız, kesinleştiğinde muhataplarına rücu edeceğiz" dedi.

ATATÜRK STADYUMU
Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının yakında tamamlanacağını ifade eden Türel, mevcut hizmet binasının ise Açık Kent Müzesi olacağını söyledi. Fen İşleri Müdürlüğü binasının ipek böcekçiliği ile ilgili kent müzesinin bir ayağı olacağını anlatan Başkan Türel, Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Stadyumu'nun Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan devriyle ilgili protokolün de hazır olduğunu açıklayarak, "Orayı da açık park ve kent müzesi yapacağız. Spor salonunu mimari karakteristiği nedeniyle koruyacağız. Statta açık tribün kalacak. İleride açık hava etkinlikleri ve farklı etkinliklerde gerçekleştirebileceğimiz bir alan olarak değerlendirilecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşılmaz ulaşım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN