Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimde skandal oy

CHP'nin ön seçiminde Kaş'ta 4 yıl önce partiden istifa edip AK Parti'ye geçen bir kişiye ısrarla oy kullandırıldığı ortaya çıktı. Olay, sandık başında hakaret edilen Alboğa'nın şikayetiyle ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Seçimde skandal oy
CHP'nin Antalya'da gerçekleştirdiği ön seçimde Kaş İlçesi'nde yaşanan skandal, olay karakola taşınınca ortaya çıktı. CHP'den 4 yıl önce istifa edip AK Parti'ye geçen bir kişi CHP'li tanıdıkların ısrarları üzerine oy kullanınca, CHP'li meclis üyesi ve kardeşinin hakaretine maruz kaldığını söyleyerek polise başvurdu.

KATILIM DÜŞÜK OLDU

akdenizhaberci.com isimli internet sitesinden alınan bilgiye göre olay; Antalya'nın Kaş İlçesi'nde yapılan önseçime katılım düşük olunca katılımı arttırmak isteyen CHP'lilerin harekete geçmesi ile ortaya çıktı. Partililer, listede adı bulunup da oy kullanmayan üyeleri ön seçime davet etmek için evlerine gitti. AK Parti Kaş ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı da yapan Sibel Alboğa'yı bir arkadaşıyla evde oturduğu sırada kapıyı çalan CHP üyeleri, oy kullanması için davet etti. Alboğa, önceden tanıdığı CHP üyesi Şenay Şenses'e, 4 yıl önce CHP'den istifa ederek AK Parti üyesi olduğunu söylemesine rağmen arkadaşını kıramayıp, oy kullanmaya gitti.

POLİSE ŞİKAYET ETTİ

Sandık başına gittiğinde CHP üyesi olarak listede isminin bulunduğunu gören Alboğa, oy kullandıktan sonra Kaş Belediye Meclis Üyesi Bahar Önal ve kız kardeşi Pınar Önal'ın kendisini görünce, "Utanmaz. Hem AK Parti'ye çalışıyorsun, hem de burada ne işin var terbiyesiz. Sizi buraya getiren de utanmazın teki" dediği ileri sürdü. Ön seçime katılan partililerin içinde hakarete uğradığını ve topluluk içinde küçük düşürüldüğünü ifade eden Alboğa, polise davacı ve şikayetçi olduğunu bildirdi.

RİCACI OLDULAR

Olayın karakola ve adli makamlara yansıması üzerine CHP Kaş İlçe Başkanı Mehmet Zorlu'nun, eşiyle birlikte Alboğa'nın evine giderek partilileri adına özür dilediği ve meseleyi büyütmeyip kapatılmasını rica ettiği öğrenildi. Alboğa'nın tüm ricalara rağmen, "Orada bulunan insanların içinde bana hakaret edip, onurumu kırdılar" diyerek şikayetinden vazgeçmeyeceğini bildirdiği bilgisi alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimde skandal oy
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN