Yanlış numara doğru insan

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Yanlış numara doğru insan
Antalya'da yaşayan işçi H.Y. ile evli ev hanımı Ö.Y, hamilelik sırasında ağız kanserine yakalandı. Hastalıktan dolayı oluşan ağrılardan kurtulmak için doktor kontrolü olmadan çeşitli ilaçlar kullanan Ö.Y'nin bebeği Helin Y, dünyaya yarık dudak ve damaklı olarak geldi. Yarık dudak ve damaklı olması nedeniyle özel mamalar ile beslenebilen küçük Helin'in ameliyat olması için doktorlar kilo almasını beklemeleri gerektiğini bildirdi. Anne Ö.Y'ye gittiği hastanelerdeki doktorlar, kızının iyileşmesi için 10'a yakın ameliyat geçirmesi gerektiğini söyledi.

DÜZCE'DEN YARDIM ELİ

Bunun üzerine Ö.Y, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü'nden Prof. Dr. Ömer Özkan'a başvurdu. Özkan'dan olumlu yanıt alan aile, ameliyat masrafları için gerekli parayı ise bulamadı. Bu sırada anne Ö.Y, dertleşmek için bir arkadaşını aramak isterken telefonda yanlış numara çevirmesi sonucu Düzce'de yaşayan 52 yaşındaki Yılmaz Özata ile tanıştı. Özata, küçük Helin'in ameliyat masraflarını karşılayacağını bildirdi. Prof. Dr. Özkan tarafından ameliyat edilen küçük Helin'in yarık dudak ve damakları birbirine dikildi.

BİR AMELİYAT DAHA
Yaşadıklarını filme benzeten anne Ö.Y, hiç tanımadığı halde kendisine yardımcı olan kişiye minnettar olduğunu söyledi. Kızının ameliyatın ardından yüzünün gülmeye başladığını dile getiren Ö.Y, kızının bir ameliyat daha geçirmesi gerektiğine işaret ederek, "Bunun için de belli bir miktar para gerekiyor. Eşim çalışmadığı için kira borçlarımız da birikti. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlış numara doğru insan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN