Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vekillere bölgesel takip

Milletvekili adaylarına BAGEV'den haber var: Bölgedeki 20 milletvekilinin performansları 3 ayda bir değerlendirilecek. Bölgesel lobi oluşturulacak

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Vekillere bölgesel takip
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Ali Çandır, bölgedeki oda ve borsalarla birlikte seçilecek milletvekillerinin performanslarını izlemeye alacaklarını açıkladı. Çandır, "Herkes seçilinceye kadar Antalya dinamiklerinin yanında. Seçildikten sonra ancak tören ve toplantılarda bir araya geliniyor. Bugüne kadar bölgenin lobisiyle ilgili çok bir yol alamadık. Bunda sadece siyasilerin değil sivil toplum örgütleri olarak bizlerin de belki hatası var" diye konuştu.

BİRLİKTE ÇALIŞMA YAPILACAK

Seçimin ardından bölgede seçilecek 20 milletvekiliyle birlikte bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalar yapmak istediklerini anlatan Çandır, "Seçilen vekillerimize taleplerimizi götüreceğiz. Bir anlamda bölgesel bir lobi faaliyetini yürütmemiz gerekiyor. İş dünyası olarak bunu takip etmeliyiz" dedi.

3-6 AYLIK KARNELER VERİLECEK

Diğer sivil toplum örgütleriyle de görüşeceklerini anlatan BAGEV Başkanı Ali Çandır, "Milletvekillerinin çalışma performanslarını değerlendireceğiz. 3 yada 6 aylık dönemlerde kentinde neler yaptı, mecliste neler yaptı, hangi sivil toplum örgütüyle hangi çalışmaları hayata geçirdi, bunları takip edeceğiz" diye konuştu. Başkan Çandır seçimin ardından öncelikle bölgenin tarım raporunu hazırlayacaklarını ifade etti. Çandır, tarımın ardından turizm, ticaret, taşımacılık ve teknoloji konularının da masaya yatırılacağını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vekillere bölgesel takip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN