'İp' ile gelen güzellik

Giriş Tarihi: 10.4.2015
'İp' ile gelen güzellik

Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar üzerinde gezdirilen ip darbeleri, daha genç bir görünüm sağlayabiliyor. 'Örümcek Ağı' işlemi olan iple yüz germe, vücudun kendi kendini yenilemesini sağlıyor

Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar üzerinde gezdirilen ip darbeleri, daha genç bir görünüm sağlayabiliyor. Vücudun her bölgesine uygulanabilen 'Örümcek Ağı' işlemi olan iple yüz germe, vücudun aktive olmasını ve kendi kendini yenilemesini sağlıyor. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Lütfiye Çoban, 'Örümcek Ağı' yöntemi ile gençleşmeyi anlattı.

YÜZDE VE TÜM VÜCUTTA

Yaşlanmanın ilk belirtilerinin yüz ve boyun bölgesinde görüldüğünü belirten Uz. Dr. Lütfiye Çoban, "Bu bölgelerde zaman içinde gelişen sarkma ve kırışıklıklar, yüzde yağ tabakasının yer değiştirmesi, hacmin azalması ve derinin kolajen ve elastik liflerinin azalması ve düzensizleşmesinden kaynaklanmaktadır. Ameliyatsız bir yöntem olan iple yüz germe yani 'örümcek ağı' yöntemi; yüz ve boyun başta olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Özellikle; ağız ve dudak çevresi de dahil olmak üzere yüzdeki kırışıklıklarda, çene altı ve yanak altlarındaki sarkmalarda etkilidir. Kol ve bacaklardaki gevşeme ve sarkmalarda da iple gerginlik sağlanabilmektedir" dedi.

ANINDA ETKİLİ GÖRÜNÜM
İple germe işleminin, ameliyatlarda kullanılan ve vücutta bir süre sonra eriyebilme özelliği bulunan ipler ile gerçekleştirildiğini açıklayan Çoban, "Uygulamadan hemen sonra iplerin dokuları germesi nedeniyle değişim görülmeye başlanmaktadır, takip eden aylar içerisinde ise ipe karşı oluşan hücresel yanıt ile kollajen lifler artmakta ve işlemin etkinliği artmaktadır. Bu yöntem facelift denilen ameliyat ile yüz germe operasyonlarının tam bir alternatifi değildir. Ancak yine de bir ameliyatın getirdiği zahmete katlanmak istemeyenler için iyi bir seçenektir. Örümcek Ağı işleminin etkisi, kırışıklık ve sarkmanın durumu ile cilt yapısına göre değişmekle birlikte 2 yıla kadar devam edebilmekte ve cildin 5-10 yıl daha genç görünmesini sağlayabilmektedir" ifadelerini kullandı.

YAN ETKİSİ YOK
'Örümcek Ağı' uygulamasının yaklaşık 30-60 dakikalık bir işlem olduğunu belirten Çoban, "Lokal anestezi ile veya anestezisiz uygulanır. İpler vücutta kendiliğinden erir ve zararsızdır. İz bırakmaz ve istenirse uygulama tekrarlanabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Mimiklerde değişikliğe yol açmaz. Uygulamadan hemen sonra basit bir makyaj ile iş ve sosyal yaşama devam etmek mümkün olmaktadır " dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İp' ile gelen güzellik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN