Antalya, Fransa'daki golf pazarının peşinde

Fransa'daki golf seyahat acentelerinin temsilcileri, BAKA ile THY'nin işbirliğiyle davet edilerek, Antalya Belek'teki golf sahaları tanıtıldı

Giriş Tarihi: 11.4.2015
Antalya, Fransa'daki golf pazarının peşinde
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle Antalya'nın yaklaşık 1 milyon lisanslı golf sporcusu bulunan Fransa pazarından pay almasını sağlamak amacıyla çalışma başlatıldı. BAKA ve THY tarafından Antalya'ya davet edilen Fransız golf seyahat acentelerinin temsilcilerine, Belek Turizm Bölgesi'ndeki golf sahaları tanıtıldı.

UÇAK TALEBİ

Fransız seyahat acentesi Golfexpedition Voyages Do'c'un üst düzey yöneticisi Maud Morel de ülkelerindeki sporcuların genellikle İspanya, Portekiz, Fas ve Tunus'daki golf sahalarını tercih ettiklerine işaret ederek, "Ulaşım imkanlarının kolaylığı ve yakınlıktan ötürü İspanya ve Portekiz'i tercih ediyoruz. Türkiye'deki sahaları görünce buraya da sporcu yönlendirmek istiyoruz" diye konuştu. Morel, Türkiye'nin Fransız golfçüleri çekebilmesi için iyi bir tanıtım yapması ve Fransa'dan Antalya'da doğrudan uçak seferlerinin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'ye gelen sporcuların sonraki yıllarda da Antalya'yı tercih edeceklerine inandıklarını ifade eden Morel, "Fransız golfçüler Fas ve Tunus'a gitmekten bıktı, Türkiye önemli bir seçenek olabilir" dedi.

EKİP KURULDU
Baka Spor Turizmi Koordinatörü Osman Erol, Crystal Tat Beach Otel'de düzenlenen basın toplantısında, Antalya'da spor turizmini geliştirmek amacıyla BAKA bünyesinde 4 kişilik bir ekip kurduklarını, yurtdışındaki spor potansiyelleri üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi. Burada golf oynayan, kaliteli hizmeti yaşayan seyahat acente temsilcilerinin bölgeyi daha iyi pazarlayacağını düşündüklerini dile getiren Erol, "Fransa'da önemli bir golf potansiyeli var. Amacımız en iyi golf destinasyonu seçilen Belek'i tanıtmak " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya, Fransa'daki golf pazarının peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN