Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1425 sokakta kadınların isyanı

Antalya Şirinyalı'da 1425 Sokak sakinleri karanlık kabusu yaşıyor. Kadınlar, aydınlatma olmadığı için gece sokağa çıkamaya korkuyor

Giriş Tarihi: 12.4.2015
1425 sokakta kadınların isyanı
Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'ndeki Şirinyalı Mahallesi 1425 Sokak'ta yaşayanlar karanlığa isyan etti. Her hafta cumartesi günleri Sosyete Pazarı'nın kurulduğu 1425 Sokak'ta aydınlatma olmadığı için 3 bin kişinin yaşadığı bölge akşamları zifiri karanlığa gömülüyor. Bu sokakta evi olan vatandaşlar, özellikle kadın ve çocuklar hava karardıktan sonra evlerinden çıkamıyor, dışarıdan evlerine tek başına dönemiyor.

AKŞAMLARI KABUS

1425 sokak sakini kadınlar bölgenin karanlığa mahkum olması nedeniyle buradan geçemediklerini söyledi. Sokak sakinlerinden Nejla Çakmar, "Elektrik direği olmadığı için akşamları bu bölge karanlığa mahkum oluyor. Buradan geçmekten korkuyoruz. Çocuklar okuldan çıkınca özellikle kış aylarında akşamları korkudan buradan geçemiyor" dedi.

MEKAN TAKIMI GELİYOR

Akşamları karanlığa bürünen sokakta yol kenarında bir de boş ağaçlık bir alan olduğunu belirten kadınlar, bölgenin akşamları mekan takımının akınına uğradığını da kaydetti. Bu insanların boş alanda gayri meşru işlere kalkıştığını da belirten sokak sakinleri, "Biz hava kararınca buradan geçemiyoruz. Can ve mal güvenliğimiz tehlikede. Burası en kısa sürede ışıklandırılmalı" diye konuştu. Bölgenin ışıklandırılması için bütün kurumlara başvurduklarını söyleyen kadınlar hiç kimsenin bu sorunlarını çözmemesine isyan ederek, "Burada birinin gasp edilip öldürülmesini mi bekliyorsunuz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1425 sokakta kadınların isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN