Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya Üniversitesi onaylandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile Antalya AKEV Üniversitesi'nin kurulmasıyla ilgili kanun onaylandı. Müjdeyi Bakan Çavuşoğlu verdi

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Alanya Üniversitesi onaylandı
Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu tarafından TBMM'ye sunularak kabul edilen Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile Antalya AKEV Üniversitesi'nin kurulmasıyla ilgili kanun onaylandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki üniversitenin kuruluş kanununu onaylarken bir fotoğrafını paylaşarak müjdeyi Antalyalılara verdi.

4 FAKÜLTE 3 MYO

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi adıyla kurulan üniversite, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlıyken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan eğitim, işletme, mühendislik, tıp fakülteleri; Akseki Meslek Yüksekokulu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksekokulu, Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu ile sosyal bilimler enstitüsü, sağlık bilimleri enstitüsü ve fen bilimleri enstitüsünden oluşacak. Alaaddin Keykubat Üniversitesi için 1145 kadro ihdas edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya Üniversitesi onaylandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN