Antalya turizmi masaya yatırıldı

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Antalya turizmi masaya yatırıldı

Vali Türker ve Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in de katıldığı toplantıda sorunlar tartışıldı

Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) bölgesel toplantısı Antalya'nın Kundu bölgesinde Aska Otel'de Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, TYD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Bench Events Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Worsley ve Turizm Yatırımcıları Derneği üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

VALİ'DEN ÖZELEŞTİRİ

Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya'nın her yerinde tarih olduğunu belirterek turizmin biraz daha çeşitlendirilmesi konusunda bir konuşma yaptı. Deniz, kum, güneş üçlemesinin dışına çıkılıp pazarın ve turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Türker, "Antalya'daki turizm sorunu devletin en üst kademesindeki yöneticilerin de gündeminde" dedi.

PAZAR ZENGİNLİĞİ ŞART

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, "Deniz en büyük sermayemiz. Buralardaki arıtmaları yenilememiş olsaydık bugün bindiğimiz dalı kesiyor olacaktık" dedi. Pazar zenginliğinin olması halinde oluşabilecek krizlerin daha kolay atlatılacağını da tavsiye eden Başkan Türel, "Birkaç pazara bağlı bir turizm sektöründe krizler sıkıntı yaşatabilir. Bir krizi atlatırken başka bir krizle karşı karşıya kalınabilir. Pazar zenginliği olursa bu krizler daha kolay atlatılabilir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya turizmi masaya yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN