Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı tersten yaşıyor

Demre'de, kelimeleri tersten okuyabilen genç çaycının yeteneği görenleri şaşırtıyor. Genç kız, şarkı ve türküleri de hiç takılmadan tersten söyleyebiliyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015
Hayatı tersten yaşıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Hizmet Birimi Koordinatörlüğü'nde çay servisi personeli olan 29 yaşındaki Şükran Orun, eşine az rastlanır özelliğiyle dikkat çekiyor.

22 YILDIR TERS OKUYOR

Orun, küçük yaşlarda keşfettiği tersten okuma yeteneğini zamanla geliştirip kısa sürede yeteneğe dönüştürmeyi başardı. Tersten hızlı okuma yeteneğiyle duyanların ikinci bir kez daha kulak verdiği Orun, 22 yıldır tüm kelimeleri, şarkıları, türküleri tersten hızlı bir şekilde okuyabiliyor. Tersten okumaya ilkokul döneminde başladığını belirten Orun, öğretmeninin tahtaya yazdığı yazıları tersten okuyarak ilerlettiğini ve bu şekilde okumanın da kendisi için hobi haline dönüştüğünü söyledi. Orun, "Kitapları bazen fark etmeden tersten okuyorum. Şarkı olsun şiir olsun bunları tersten okumak hoşuma gitmeye başladı. Birkaç arkadaşımı da ikna etmeye çalıştım, ama kimseyi buna zorlayamam" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı tersten yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN