Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaptan Elvan eli dolu geldi

AK Parti Antalya adaylarını törenle tanıttı. Takım kaptanı olan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan, Antalya için hayata geçirilecek projeler paketini açıkladı

Giriş Tarihi: 13.4.2015
Kaptan Elvan eli dolu geldi
Antalya AK Parti Milletvekili adayları AKM'de düzenlenen törenle tanıtıldı. Törene birinci sıra milletvekili adayı eski Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın da aralarında bulunduğu 14 milletvekili adayı katıldı.

ŞANTİYEYE ÇEVİRECEĞİZ
Lütfi Elvan konuşmasına Antalya'nın tüm ilçelerini tek tek selamlayarak başladı. Konuşma, işitme engelliler için işaret diline de çevrildi. Kendisinin de Toroslar'ın çocuğu olduğunu belirten Elvan, "Bugüne kadar Toroslar'ın öbür yakasına hizmet ettim. Şimdi birlikte tüm Akdeniz'e hizmet edeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Antalya'ya özel önem gösterdiğini ifade eden Elvan, "Akdenizimiz için ne gerekiyorsa yapmamızı istiyorlar. Bir katılım ruhuyla çalışarak Antalya'yı şantiyeye dönüştüreceğiz" diye konuştu.

AKILLI KENT PROJESİ

Elvan, Antalya'ya eli boş gelmediğini ve derslerini iyi çalıştıklarını belirterek, "Antalya için çok sayıda projelerimiz var. Yeni yapacağımız, ilan edeceğimiz projelerimiz var" dedi. Elvan'ın projelerinin arasında en dikkat çekeni ise 'akıllı kent' projesi oldu. 2 hafta önce milletvekili olduğu Karaman'da akıllı kent projesinin hayata geçtiğini söyleyen Elvan, "Antalya projenin hayata geçeceği ikinci kent olacak. Sulama sisteminden çöp toplamaya ve durakların otomasyonuna kadar nereden bakarsanız bakın akıllı bir kente dönüşecek. Antalya dünyaya örnek olacak" ifadelerini kullandı.

ALANYA KONYA ARASI 2 SAAT

Elvan, Alanya-Konya yolu konusunda ise şunları söyledi: "Alanya'yı, Mahmutlar'dan Konya'ya ve Karaman'a bağlayan yol üzerinde şu an 5 tünelin çalışması bitmiş durumda. Alanya Mahmutlar ile Konya arası, projeden sonra 2 saate inecek. Antalya içi ulaşımda da bağlantıları güçlendireceğiz. Alanya- Antalya otoyolu için bu yıl yapım ihalesine çıkacağız."

YENİ YOLLAR

Kuzeyle bağlantıları güçlendireceklerini anlatan Elvan, "Burdur, Isparta, Afyon, Karaman ve Konya hatlarını çok güçlendireceğiz. Antalya-Burdur arası çok daha kısa olacak. Sahilden Antalya'yı Muğla'ya bağlayan hattaki bölünmüş yol eksikliğini en kısa zamanda bölünmüş yol haline getireceğiz" dedi. Elvan, normalde 7-8 saat süren Antalya-Mersin yolunda da 6 tünel inşasını tamamlayacaklarını açıkladı.

KAPTAN ELVAN

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ise, "Aday listemiz hazır. En başında Türkiye'nin en önemli icracı bakanlarından Lütfi Elvan 'takım kaptanı' olarak geldi. Sayın Bakanımızın kaptanlığında teşkilat olarak çok önemli başarılara imza atacağız. Antalya'nın görmediği bir hizmeti yapacağız. Antalya, hizmet yağmuruna ihtiyaç duyduğunu rekor oyla gösterecektir" dedi.

ANTALYA İÇİN BÜYÜK ŞANS

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, Antalya için Lütfi Elvan'ın başında olduğu listenin büyük bir şans olduğunu vurguladı. Türel, "Antalya'da 2009-2014 yılları arasında bir fetret, duraksama dönemi yaşandı. Bir reklam arası devreye girdi. 5 yılda 15 sene geri gitti. Ama artık herkes anladı. 30 Mart'la yeni bir tarih dönemi açtı" diye konuştu. Konuşmaların ardından tüm adaylar kürsüye çıkarak partilileri selamladı. Törende, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün de aralarında bulunduğu il ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Moğalistan'da olması nedeniyle toplantıya katılamadığı öğrenildi.

HIZLI TREN HIZLI GELECEK
Antalya'yı hızlı tren şehri yapmaya kararlı olduklarını ifade eden Elvan konuşmasına şöyle devam etti: "Antalya-Isparta-Burdur-Afyon ve Eskişehir'e uzanan güzergahla ilgili çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Yetiştirebilirsek 2015 sonu, yetiştiremezsek 2016 yapım ihalesine çıkacağız ve kazmayı vuracağız. Antalya'yı Konya'ya Nevşehir'e ve Kayseri'ye bağlayan demiryolu projesinde de uygulama projesi devam ediyor ve 4 firma proje konusunda çalışıyor. Batı ilçelerine üçüncü bir havalimanı konusunda detaylı bir çalışma yapacağız. 1 Mayıs itibariyle THY, Ankara'dan Antalya'ya uçmaya başlayacak. Antalya'yı tam manasıyla bir denizci şehir yapacağız. Kruvaziyer liman, yat limanı inşası gibi projeler gündemimizde."

ADAY LİSTESİ
Lütfi Elvan
Mustafa Köse
Hüseyin Samani
Gökcen Özdoğan Enç
Sena Nur Çelik
İbrahim Aydın
Atay Uslu
İbrahim Türkiş
Nevin Korkmaz Zor
Hakı Beşkazalı
Ercan Mekteplioğlu
İzzet Yılmaz
Murtaza Tamyürek
Mustafa Akdeniz


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaptan Elvan eli dolu geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN