Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu'dan müjdeler

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Çavuşoğlu'dan müjdeler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya- Gazipaşa hızlı treni, Kumluca'ya fakülte ve teknoloji vadisi gibi müjdeler verdi

Antalya'da Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'nun bu haftaki konuğu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sohbette bir çok müjde verdi. Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç ile birlikte 55 işadamının karşıladığı Çavuşoğlu'ya Vali Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse eşlik etti.

ÇİN'E VİZE KALKIYOR
Bakan Çavuşoğlu, ilk müjde olarak önümüzdeki yıl Çin'e vizenin kaldırılacağını duyurdu. Dışişleri Bakanı olsa da en çok takip ettiği konunun ulaşım olduğunu anlatan Çavuşoğlu, Antalya-Gazipaşa arasında hızlı tren hattıyla ilgili bilgi vererek, "Aslına bakarsanız hızlı tren 2023 projeleri arasındaydı ancak Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan sayesinde 2019 yılına kadar yapılma kararı alındı. Bu bir rekor olacak" diye konuştu.

KUMLUCA'YA FAKÜLTE

AKEV ve Alanya Üniversiteleri için onay çıktıktan sonra Kumluca'ya Sağlık Fakültesi yapılacağını müjdeleyen Çavuşoğlu, hedeflerinin Gazipaşa'ya da bir fakülte kazandırmak olduğunu söyledi. Antalya'nın üniversite kenti olma yolunda adım attığını, amaçlarının Antalya, Akdeniz, AKEV ve Alanya üniversitelerine yüzde 30 oranında yabancı öğrenci getirmek olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, bir öğrencinin ülkeye 30 bin dolar bıraktığına dikkat çekti.

BİLİŞİM TEKNOLOJİ VADİSİ

Antalya'da Teknoloji Merkezi oluşturmak için geniş bir arazi arayışı içinde olduklarını da açıklayan Bakan Çavuşoğlu, bu projeyle ilgili şu bilgileri verdi: "Antalya'nın yeni bir hamle yapması lazım. Yeni bir adım, yeni bir marka anlayışı demek. Bu nedenle bilişim ve teknoloji vadisi oluşturarak, Ar-ge çalışmalarının da yapılacağı geniş arazi arayışına girdik. Arayışımız ve konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi. G20 Liderler Zirvesi, EXPO 2016 ve turizmle ilgili bilgiler de veren Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, toplantının ardından Manavgat İlçesi'ne geçti.

15'İNCİ ADAY BENİM
Manavgat'ta AK Parti İlçe Örgütü ile esnaf ziyaretleri gerçekleştiren ve üçüncü dönem kuralı nedeniyle aday olmayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kendisinin Antalya'nın 15'inci milletvekili adayı olduğunu, bu doğrultuda çalışmalarını sürdüreceğine işaret etti. Herkesin kenetlenerek çalışmasını isteyen Bakan Çavuşoğlu, "Daha güçlü olmamız lazım. Hedefimiz belli, 400 milletvekili istiyoruz, Anayasayı değiştirecek sayıyı istiyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu'dan müjdeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN