Sakızoğlu için Kırmızı Bülten

Antalya'da 500 kişiyi dolandırmaktan yargılanırken elektronik kelepçeyi kırıp firar eden müteahhit Sakızoğlu için Kırmızı Bülten talebi çıktı. Duruşmada tutuklanacağını anlayan diğer zanlı da kaçtı

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Sakızoğlu için Kırmızı Bülten
Antalya'da 500'e yakın kişiyi ev sahibi yapma vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla yargılanırken elektronik kelepçeyi kırarak firar eden müteahhit Ahmet Sakızoğlu için Kırmızı Bülten'le aranmasını talep etme kararı çıktı. Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisinden yararlanıp firar eden Sakızoğlu, önceki gün Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katılmadı. Mahkeme, Sakızoğlu'nun Interpol tarafından Kırmızı Bülten'le aranması için yazı yazılmasına karar verdi.

KAÇAN KAÇANA

Bununla birlikte, duruşmaya ara verildiği sırada tutuklanacağını anlayan sanıklardan Hakan K'nin de adliyeden kaçtığı ortaya çıktı. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Hakan K. hakkında yakalama kararı verildi. Sakızoğlu gibi elektronik kelepçeyle tahliye edilen Şirket Müdürü Orhan E. ile tutuksuz yargılanan Tüner Ç'nin ise yeniden tutuklanmasına karar verildi. Duruşma ertelendi. Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, emlak çetesinin kurbanları arasında MİT mensubu, polis memuru ve bir travestinin de olduğu ortaya çıktı. MİT'te görevli olduğunu söyleyen mağdurlardan R.A, peşinat olarak 35 bin lira ödediğini belirterek yaptığı araştırmada aynı evin bir polis memuruna da satıldığını öğrendiğini söyledi. R.A, "27 yıllık istihbaratçıyım. Beni de kandırdılar" dedi. 'Hande' lakaplı travesti A.C. ise kendisine 1 oda 1 salon daire projesinin 35 bin liraya satıldığını söyledi. Bunun karşılığında peşinat olarak 15 bin liraya saydıkları bir otomobil ile 5 bin lira nakit para verdiğini belirten A.C, "Daire 8 ayda tamamlanacaktı. İnşaata bile başlanmadığı gibi bana sattıkları hayali daireyi başkalarına da satmışlar" diye konuştu. '

PARALEL'LE KORKUTTU

Güray F. adlı mağdur ise peşinat olarak 29 bin 455 TL havale gönderdiğini ancak projenin gerçekleştirilmediğini belirterek, "Hepsi tahliye oldu ama sorunu çözmediler. Beni arayıp soran da olmadı. Ofislerine gittim. Bana paralel devletten bahsettiler" dedi. Duruşmaya katılan sanıklar ise, firar eden patronları Ahmet Sakızoğlu'nu suçladı. Aynı daire projesinin birden fazla kişiye satılması konusunda Orhan E. ile muhasebeci Tüner Ç, tatmin edici açıklama yapamadı.

FERRARİLİ MÜTEAHHİT
Polis, 31 Mayıs 2013 tarihinde Antalya tarihinin en büyük emlak vurgunu operasyonunda, yaklaşık 500 kişiye proje ve maket üzerinden ev satarak dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla Ahmet Sakızoğlu ve 15 adamını gözaltına almıştı. Zanlının Ferrari ve Maserati marka lüks otomobillerle birlikte 2 milyon liraya yakın parası ve tüm mal varlığına el koyulmuştu. Sakızoğlu ile şirket çalışanı 20 kişi hakkında dava açıldı. 14 ay cezaevinde kalan Ahmet Sakızoğlu, mağduriyetleri gidereceğini söylemesi üzerine elektronik kelepçe takılarak serbest bırakılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakızoğlu için Kırmızı Bülten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN