Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Haziran için start

Giriş Tarihi: 16.4.2015
7 Haziran için start

AK Parti tüm adaylarını Ankara'daki törenle tanıttı. Antalya, Burdur ve Isparta adayları da Başbakan Davutoğlu ile seçim startı verdi. Toplantıda seçim beyannamesi de açıklandı

AK Parti'nin 7 Haziran milletvekili genel seçimi hazırlıkları kapsamında Ankara Spor Salonu'nda Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Toplantıda tüm illerdeki AK Parti adaylarıyla birlikte Antalya, Burdur ve Isparta adayları da AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından tanıtıldı. İsmi okunan milletvekili adayları Davutoğlu'nun bulunduğu platforma gelerek, birlikte fotoğraf çektirdi. Adayların isimleri, fotoğraflarıyla platformun arka tarafına kurulan ekrana yansıtıldı.

MİLLETİN SESİ VURGUSU

Başbakan Davutoğlu sözlerine, "AK Parti kadroları, milletin sesi olmaya var mısın?" sorusunu yönelterek başladı. Son 2-3 hafta içinde gece gündüz 6 bin 223 aday arasından onlar kadar kıymetli ve onlarla birlikte anılacak 550 adayı seçmeye çalıştıklarını belirten Davutoğlu, bütün aday adaylarına teşekkür etti.

ULAŞIM, TURİZM, TARIM

Toplantıda AK Parti'nin seçim beyannamesi de Başbakan Davutoğlu tarafından okundu. Beyannamede Antalya'yı yakından ilgilendiren tarım, ulaşım ve turizm projeleri de yer aldı. Beyannamede mega ulaşım projeleri arasında İstanbul-Antalya, Karasu-Antalya, Kayseri-Nevşehir- Aksaray-Konya-Antalya güzergahlarına yer verilerek yük ve yolcu taşıyacak hızlı tren hatlarının bölümler halinde yapılacağı bildirildi. Turizm merkezlerinde bürokrasiyi azaltacak ve sermaye akışını kolaylaştıracak yeni "Alan Yönetim" modelleri geliştirileceğinin vurgulandığı beyannamede "Turizm Gelişim Bölgeleri, Turizm Koridorları, Turizm Kentleri ve Ekoturizm Bölgelerinin geliştirilmesi yaklaşımıyla 9 turizm gelişim bölgesi, 7 tematik koridor, 10 turizm kenti ve 5 ekoturizm bölgesi öngörülüyor" denildi.

TARIMSAL DESTEKLER

Tarımsal desteklerle ilgili yapılacaklara da yer verilen beyannamede, "190 tarım alt havzasında, iklim, toprak ve topografyanın yanı sıra mevcut su potansiyeli ve bitkilerin su tüketimi de dikkate alınarak, alt havzalar düzeyinde, bölgesel ve ürün bazında düzenlenecek. 2015 yılında 10 milyar lira nakit hibe desteği verilecek. Arazilerini büyütmek isteyen ehil mirasçılara kredi imkanları sağlanacak. Tarım arazilerini ve verimli ovaları koruyacak 'Arazi Kullanım Planları' ve 'Ovalarımızın Belirlenmesi' çalışmaları ile tarım sayımı tamamlanacak. Tarım Sektör Entegre Yönetim Bilgi Sistemi (TARSEY) tamamlanacak, Ülkesel Tarım Envanteri Takip Sistemleri (ÜTES) yaygın ve etkin bir şekilde uygulamaya koyulacak. 400 tarımsal meteoroloji istasyonu, 1200'e çıkarılarak tüm ülke geneline yaygınlaştırılacak, 14 yeni araştırma merkezi kurulacak. Arıtılmış suların sulamada kullanımı araştırılacak, cazibeli ve düşük pompajlı olanlara öncelik verilecek. 2019'a kadar 10 milyon dekar arazi sulanabilir hale getirilecek. Sertifikalı tohumluk üretimi 880 bin tona çıkarılacak, tarım alanları içerisinde organik tarımın oranı yüzde 4'e yükseltilecek. İlk yerli patates çeşitleri üretime kazandırılacak. Koyun ve keçi yetiştiriciliğinde teşvikler artırılacak. Süt ve et üretiminde sözleşmeli model geliştirilecek" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Haziran için start
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN