Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalp sağlığı için yürüdüler

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Kalp sağlığı için yürüdüler
MEMORIAL Antalya Hastanesi, Kalp Haftası etkinlikleri kapsamında, kalp sağlığı konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak ve sağlıklı yaşam bilinci oluşturmak amacıyla, 'Sağlıklı Kalp Yürüyüşü' ve 'Sağlıklı Kalp Yogası'nda Antalyalıları bir araya getirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu'nun da eşlik ettiği, 'Günde 30 Dakika Yürü Kalbini Koru' sloganıyla başlayan yürüyüşte, düzenli spor yapmanın kalp sağlığı açısından önemine dikkat çekildi.

AÇIK HAVADA YOGA

Yürüyüş sonrası parktaki özel alanda 'Sağlıklı Kalp Yogası' yapıldı. Hastaların normal yaşama hızlı bir şekilde dönebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla, Yoga eğitmeni Dr. Neslihan İskit yönetiminde ve müzik eşliğinde gerçekleştirilen yoga etkinliğine katılan Antalyalılar, hem sıradışı bir hafta sonu geçirdi hem de stres attı.

KALP YOGASI
Etkinliğe hastalarını ilk kez kalp yogası yapmak için teşvik eden ve 10 yıldır bunu tedavi programı kapsamında devam ettiren Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'in yanı sıra Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tamer Bakalım ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nuri Cömert de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalp sağlığı için yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN